Letecké společnosti Letectví

Lufthansa začne jako první evropská aerolinka létat do kanadského hlavního města

Airbus A340-300 odlétající z Frankfurtu. Foto: Lufthansa
Airbus A340-300 odlétající z Frankfurtu. Foto: Lufthansa

Letecká společnost Lufthansa pokračuje v posilování transatlantického spojení. Zatím poslední destinací, kam začne nově od příštího letního letového řádu je kanadské hlavní město Ottawa. Půjde o jedinou linku, kterou do Ottawy bude provozovat evropský dopravce.

Na trase mezi Frankfurtem a Ottawou nahradí Lufthansa Air Canada, která na trase přes léto létá od roku 2008 s Boeingem 767-300ER. Lufthansa nasadí na trasu Airbus A340-300 pro 279 cestujících. Létat bude pětkrát týdně. Start nové linky oznámila Lufthansa v tiskové zprávě.

Nová linka začne provoz 16. května. Letový řád počítá s odletem z Frankfurtu ve 13:.45 a příletem do Ottawy v 16.05, zpět odlétá v 17:50, ve Frankfurtu t bude v 7:15. Poletí každý den kromě středy a pátku.

Ottawa není častým cílem linek z Evropy i kvůli své blízkosti k Montrealu, kam je z Evropy podstatně větší provoz. Air Canada zachová nadále provoz přímé linky z Ottawy do Londýna, od letního letového řadu na ni nasadí Boeing 787-8. Pro Lufthansu půjde o čtvrtou destinaci v Kanadě: létá ještě do Montrealu, Toronta a Vancouveru.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Že by ještě hledali uplatnění pro A340-300 nahrazované na jiných linkách postupně A350? Zajímavé.

Mindrej Zebis

Nevim, kde se ten nesvar vzal, ale aerolinie je slovo pomnozny a spravny tvar je proto aerolinky zacnou litat, ne aerolinka zacne litat. Krome jazykoveho duvodu je tu i jeden logicky – Luthansa provozuje vzdusnych linek hafo, ne jen jednu.

Vašek

Když už chcete poučovat, měl byste si to prosím nastudovat:
http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=aerolinka

„Poznámky k heslu: Ve významu letecké společnosti se obvykle užívá množné číslo.“

Takže použití jednotného čísla je sice neobvyklé, ale možné.

Mindrej Zebis

Dekuju za vysvetleni, zrejme se pravopis od meho mladi meni podobne jako zasady prvni pomoci. Beru tedy svoji poznamku zpet, klidne sintu pisme neobvyklymi tvary.