Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Lufthansa věří v úspěšné léto, výrazně navýšila nabídku prázdninových destinací

Airbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště Praha
Dopravce očekává velký nárůst poptávky kvůli uvolnění restrikcí a očkování.

Největší evropská letecká skupina Lufthansa Group věří ve výrazné oživení poptávky během letošního léta. Do letového řádu zařadila 33 nových destinací na letní sezónu.

„Náš letový řád pro letní sezónu je nejsilnější v historii. Očekáváme, že řada zemí uvolní svá omezení pro cestování a že hodně lidí bude již očkováno. Proto dojde ke strmému nárůstu poptávky po dovolených, jakmile bude cestování možné bez omezení. Chceme být na tuto situaci dobře připraveni,“ řekl Harry Hohmeister, člen představenstva Deutsche Lufthansa AG.

Oproti minulému létu firma rozšíří nabídku letních destinací z Frankfurtu o dvacet měst, dalších třináct z Mnichova. Firma se zaměří hlavně na lety do Karibiku, Řecka a na Kanárské ostrovy.

Část letů bude přes novou značku Eurowings Discover. Půjde hlavně o dálkové lety, například na Zanzibar nebo do Dominikánské republiky, spustí také přímou linku do Anchorage na Aljašce nebo nově přes léto také na Mauricius a na Maledivy. Pro lety koupené do konce května nabízí Lufthansa možnou změnu letenky zdarma.

Kompletní seznam nových destinací je na stránkách Lufthansy.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
G700

Pokud nevrátí ranní odlety z Prahy, stejně se téměř nikam do světa s normálním přestupem kratším než 3 hodiny nedostanete… A to je otázka. V prosinci je slibovali od 1.3., což asi neklapne…

Zdeněk

U nás podobný scénář dozajista nehrozí. Mnoho zemí už restrikce uvolňuje, jen my budeme takový covidový skanzen ještě hodně dlouho, protože se tady nákaza rozjela šíleným tempem, a v očkování jsme na jednom z posledních míst v EU.

D.S.

Bohužel, ale omezení na našem území neznamená zákaz vycestovat, samozřejmě tedy s PCR testem v naprosté většině případů.

Karel Jezbera

Pokud nemůžete vycestovat mimo svůj okres, tak logicky nemůžete vycestovat ani do zahraničí. A hlavně neočkovat, to je ta největší chyba. Současná generace vakcín nezajišťuje imunitu, ale pouze virovou rezistenci. Takže očkovaný se může stát super přenašečem. V USA už to pochopili, že něco je špatně. Jsou očkovaní, ale stále musí nosit roušky a udržovat sociální distanc.

D.S.

Omyl, vycestovat mimo okres můžete ve vyjmenovaných případech a k tomu je třeba mít vyplněné čestné prohlášení. Jedním z těch případů je například cesta na letiště..

Honza

Myslím si, že to není tak jak píšete a dovolím si tvrdit že o tom něco vím. Podle současných poznatků víme, že těžký průběh covidu máte tehdy pokud se ve vašem těle vyskytuje větší množství virových částic SARS COV 2. To je třeba souvislosti s tzv. Britskou mutací. Každopádně vakcíny sice nezabrání tomu aby jste se virem nakazil, avšak jeho šíření je po jistou dobu (zatím cílem že 1 rok určitě, jestli i déle nevíme, protože tu vakcínu tu máme pouze jeden rok) ve vašem těle výrazně snížené, tudíž do okolí produkujete méně virových částic a tím i snižujete možnost… Číst vice »

Tomas

Vycestovat samozřejmě možné je. Cesta „za účelem opuštění republiky“ (a návratu) je povolená.

Zatím se má za to, že většina vakcín funguje i proti přenosu.

V americe maj zatím naočkováno tak málo lidí, že to vůbec nemá vliv na to, jestli mají, či nemají, roušky.

Karel Jezbera

Po 1. březnu nemáte co cestovat mimo republiku, pokud se nejedná o nezbytnou služební cestu. Máte pokud možno po dobu následujících 3 týdnů (možná i více) sedět doma na HomeOffice nebo HomeWorkshop nebo Kurzarbeit a vycházet ven pouze v nejnutnějších případech a pochopitelně v rámci své obce nebo nanejvýš okresu.

D.S.

Jak myslíte, že bude reálné v létě vycestovat do USA. Láká mě přímé spojení z Frankfurtu do Anchorage. Ale mám obavu, že bude ještě pro Evropu platit uzávěra.

Tomas

na 99% to možné nebude.

Jenda

Tak zrovna s Lufthansou bych si teď na léto fakt nebookoval. Loni měli taky ambiciózní plány, ale zařízli je 3 dny před začátkem prázdnin, přičemž těm šťastnějším naordinovali 19hodinový transfer ve Frankfurtu, ty méně šťastné rovnou nechali v tom Frankfurtu viset. Rebook/refundace jedině po telefonu, na který se nedalo dovolat.