Lufthansa slaví 30 let v Katovicích, spojení do Frankfurtu využívají i Češi
Třicet let Lufthansy v Katovicích. Foto: Katowice Airport
Za tři desetiletí přepravil dopravce mezi Katovicemi a německými letišti na tři miliony cestujících.
Létám z Ostravy do Varšavy v pondělí ráno tam a ve čtvrtek večer zpět. Na palubě nás bývá dvacet až třicet. Spousta lidí si skutečně zvykla na létání z Katovic a pohodlnější možnost z Ostravy ani nezaznamenala (taxislužba, která pendluje mezi letištěm KTW a Ostravou nepocítila pokles zájmu). Možná je to tím, že nový letový řád od března, který je lepší pro ranní přestupy na Západ a večerní zpátky, nikdo pořádně nepropaguje.
„Obyvatelé Moravskoslezského kraje oceňují hlavně dobrou návaznost na lety za prací.“
Jako Katowice – Praha?
: – )
To byste se divil, kolik lidí z MSK lítá na služebky do evropských metropolí tradičními společnostmi:)
Dobry den, Vojto.
Vy budete urcite dobre informovany. Nevite, jak je nam tom linka z Ostravy do Varsavy? Uz se zlepsila obsazenost, kdyz jsou lepsi casy?
Diky za info. 🙂
Zdravím Vás, Jardo.
Hledám nějakou diplomatickou odpověď, abych uspokojil všechny strany. Existují každopádně veřejné, ale více skryté aplikace, které tu obsazenost ukazují, no a… Asi jsme si to všichni představovali trošku lépe:) Slušný základ tam je, otázkou je, jak dlouho ho bude dopravce a platící subjekt schopen tolerovat a kolik času a úsilí do rozlétání linky ještě vloží.
Hezký zbytek dne.
Vojta
Můžu se zeptat jak se aplikace jmenuje? Dělám si statistiku linky BRQ-BGY a dost by mi to pomohlo (lepší něž sčítat volná místa na stránkách FR 2 hodiny před odletem).
No ja Vam dekuji za hezkou diplomatickou odpoved 🙂 😀 prumerna obsazenost v % by nebyla? 🙂
30%
Po změně letového řádu to je lepší, ale přes 50% to není.
Tak tendence je aspoň dá se říct mírně vzrůstající, tak třeba se to překlopí na přijatelnou úroveň. Díky moc. 🙂 My letíme 28. 4. tak to by mohlo být plnější při prodlouženém víkendu.
Služebka není cesta za prací, ale pracovní cesta.
Za prací by to byla cesta za prací sběrače jahod do GB, za účelem lepší výslovností angličtiny a návratem s perfektním přízvukem polských oplzlých nadávek. : – )
Dávno jsou pryč ty časy, kdy se utíkalo do Prahy. Dnes si ti schopnější najdou dobrou práci tady, nebo jdou rovnou za západní hranice. Praha s pár drobnými navíc (a dražším bydlením) se dnes téměř nikomu nevyplatí. Nemluvě o home office, kdy je mnohem výhodnější bydlet levně a vydělat stejně.
4. čtvrtletí 2022
MSK 39 563
Praha 52 213
Ano, i v MSK jsou někde dobré platy. Ale neuživí se mnoho politologů, genderových specialistů a podobné profese, kterým se daří v Praze.
Ti další schopní mohou v Praze dělat to samé za vyšší plat.
Bydlet se dá za Prahou levněji.
Logicky je úbytek takových.
Ale určitě nějaké vyšší procento nelétá každou chvíli dělat do ciziny.