dpp

Lufthansa reaktivuje další dva Airbusy A380, do dvou let vrátí na nebe všech osm

Airbus A380 společnosti Lufthansa při výcvikovém letu v Praze. Foto: Petr JurišAirbus A380 společnosti Lufthansa při výcvikovém letu v Praze. Foto: Petr Juriš

Všechna superjumba budou mít základnu v Mnichově.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Je zajímavé, že evropskému konsorciu nevyjde výrobní program na určení vývoje v civilním letectví. Nejdříve to byl Concorde a potom A3XX..

Mad_Majk

Na jednu stranu skvělá zpráva a jako fanouška tohoto úžasného stroje mi srdce plesá radostí.. Na stranu druhou škoda, že zůstává jen ten Mnichov..což omezuje cílové destinace velryby..

Jakub

Jako by ano, ale FRA jsou aspoň 747 🙂

Walker

Jestli si dobre vzpominam, tak LH meli nejaky spory s FRA letistem. Uz nevim co to presne bylo, ale proste se nedohodli a LH radeji presunuli vse do MUC. Ale to se delo jeste pred Covidem, mozna i par let pred Covidem.

VíKo

Já myslím, že to bylo v době, kdy FRA si rozuměl s Ryanair a otevřelo mu bázi pro 5 letadel. Myslím 2018. Ryr tam už skončil myslim před rokem. Ale vztahy se asi úplně nenarovnaly. Podotýkám. Je to můj názor. Multinick to kdyžtak vyladi. 😁

Walker
Avoda

Co je to za nesmysl, že ta báze v MUC omezuje cílové destinaace?

Dle letního letového řádu 2019 nasazovala LH A380 z FRA do DEL, IAH, MIA, JFK, SFO, PVG a SIN. A v zimě 2019/20 pouze do BKK, LAX a SIN.
Už tehdy v létě mimochodem létala A380 z MUC do HKG, LAX a PEK.

Možná s výjimkou toho Houstonu Lufthansu nic neomezuje v nasazení A380 z Mnichova na linky, které byly v minulosti létany z Frankfurtu.

František

Naopak dobře, že zatím zůstává jen Mnichov. Třeba já jsem cíleně kupoval LA přes Frankfurt kvůli posledním 747s. Posledně mi zrušili let s BA 744 a přebookování bylo na AA. Nic proti A380, ale s jumbem se už odjinud neproletíte a byla by to škoda.

jan.adamik

Úplně stejně v dubnu do DC. Cíleně z Frankfurtu kvůli 747-8. Skvělý zážitek. Jsem hrozně rád, že je Lufthansa drží a snad ještě nějakou dobu bude.

VíKo

A to tady bylo moudrých hlav, co vědělo všechno nejlíp a tohle se stát nemělo. Především jeden multinick. 😁