Letecké společnosti Letectví

Lufthansa posílí dálkové lety, největší expanze bude z Mnichova

Airbus A350-900 v nátěru Lufthansy. Foto: Lufthansa
Airbus A350-900 v nátěru Lufthansy. Foto: Lufthansa

Skupina Lufthansa dnes oznámila start nových dálkových linek ze svých hlavních základen ve Frankfurtu, Mnichově a Curychu. Dálkové lety značek Lufthansa, Swiss a Eurowings posílí hlavně do USA.

Dnes zveřejněné plány na příští léto současně ruší původní úvahy Lufthansy postupně omezit dálkové lety pod značkou Eurowings. Právě pod touto značkou a jejich Airbusem A330 otevírá Lufthansa nové lety z Mnichova i Frankfurtu zejména na turistických destinací. Ještě před měsícem a půl přitom Lufthansa ve zprávě pro investory uvedla, že značku Eurowings pro dálkové lety utlumí.

Lufthansa chystá od příštího léta největší expanzi z Mnichova. S Airbusem A350-900 bude létat od 1. června šestkrát týdně do Seattlu, od 4. května pětkrát týdně do Detroitu a od konce března pětkrát týdně do indického Bengalúru.

K tomu ještě přibudou další lety od Eurowings: dvakrát týdně do Las Vegas (od 6. dubna) a Orlanda od 7. dubna třikrát týdně.
Eurowings současně rozšíří i počty dálkových linek z Frankfurtu: pětkrát týdně začne létat od 29. dubna do Phoenixu, od 1. června třikrát týdně do Anchorage.

Další linky otevírá i Swiss: od příštího jara začne nově létat z Curychu do Washingtonu D.C. a japonské Ósaky. Do amerického hlavního města bude létat denně od 29. března s Airbusem A330-300, do Ósaky pětkrát týdně s A340-300. Aerolinka přidá příští rok na jaře do flotily další dva boeingy 777-300ER, ty nasadí na lety do Tokia a Miami.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
D.S.

Pokud budou letenky do Anchorage za rozumnou cenu, tak budu vážně uvažovat, že tuto novou linku využiji.

MartinS.

To musí mít investoři radost… v květnu utlumíme Brussels Airlines, zůstanou jim jenom dálkové lety, evropské převezme Eurowings… v červnu Brussels Airlines zůstávají, Eurowings přijde o dálkové lety, bude mít ve flotile jen A320… v srpnu Eurowings otevřou nové dálkové lety… To vypadá, že v Kolíně neví pravá ruka, co dělá levá?

Ondra

Všude je to stejné. Jen u nás na to vidíme více, ale v každém státě je stejný bordel a ve všech velkých firmách to same

Jen tak

v tehle velkych korporatech je to vzdycky vniřní válka… jednotlivé divize a oddeleni bojuji proti sobe v regulerni valce… a obcas ma vetsi koule jedna strana, obcas druha.

investori budou v zasade v klidu .. tohle znají. ty desi jiné věci .)

Partneři


Czechtoll

pst
podcast