dpp

Lokálka do Lednice znovu ožije provozem, začíná sezona s Hurvínkem a Skaličákem

Motorový vůz M 131.1 Hurvínek. Pramen: České dráhyMotorový vůz M 131.1 Hurvínek. Pramen: České dráhy

České dráhy budou v provozní dny vypravovat vždy čtyři vlaky z Břeclavi do Lednice a zpět.

Dvanáctikilometrová lokálka z Břeclavi do Lednice o nastávajícím víkendu znovu ožije sezonním provozem. Vlaky zde bude jezdit každou sobotu, neděli a ve státní svátky do 10. září. Provoz zajistí historický motorový vůz M 131.1 Hurvínek, ve dvou termínech jej nahradí parní lokomotiva 433.0 Skaličák.

České dráhy budou v provozní dny vypravovat vždy čtyři vlaky z Břeclavi do Lednice a zpět. Skaličák s historickými vozy rybáky a restauračním vagonem bude jezdit o sobotách 21. května a 10. září. Na parní vlak budou v Lednici navazovat vyhlídkové jízdy autokarem Praga RND.

„Díky historickým vlakům si můžou cestující naplánovat výlet po malebném Lednicko-valtickém areálu nebo návštěvu muzeí či impozantního zámku v Lednici,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Jednosměrné jízdné je s Hurvínkem 40 korun, stejnou částku zaplatí cestující za přepravu kola, pes vyjde na polovic. Jednosměrné jízdné v parním vlaku činí 100 korun, zpáteční 180 korun, přeprava psa stojí 20 korun. Parní vlak nevozí bicykly.

Ve vlacích platí poloviční státní slevy pro děti, mládež a seniory.

Tagy Břeclav - Lednice České dráhy Hurvínek Lednice M131.1
48 komentářů