Litoměřice mají opravené i druhé nádraží, rekonstrukcí prošla budova u Labe

Opravená výpravní budova zastávky Litoměřice město. Foto: Město LitoměřiceOpravená výpravní budova zastávky Litoměřice město. Foto: Město Litoměřice

Budova má nový bezbariérový přístup.

31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Richard Fiala

To člověka potěší včetně toho že zakázku dostala místní firma

ušatá

Hezké, ale škoda restaurace.

Eduard

Moji oblíbenou sochu ženy s ovocem už tam nevrátili. V tom kruhu se bude fakt blbě uklízet.

Karl vB.

…a ještě blbějc se na něm bude spát. 🙂

Martin

Takove minimalisticke, ale fajn, jen ten kruh na sezeni mi nesedi, mam radsi sezeni s operadlem…

medical examiner

To je fakt. Na sedadle s opěradlem se často blbě spí.

Vít Mrhal

Takové fádní neosobní. Ty rostliny v prvním patře měli nechat, nevím proč, je dali pryč.

medical examiner

Asi jsou líný je zalejvat… 😀

oce

Jinak se směju té „bezbariérovosti“ – to je další obsese Správy železnic po modrém zábradlí. Cestující směr Ústí se sice k prvnímu nástupišti dostane bezbariérově, ale přijede mu k němu dokonale bariérový vlak. Smůla při zpáteční cestě nebo pokud budete chtít jet směr Lysá. K druhému nástupišti vede podchod (jak jinak odporný) se schody.

medical examiner

Až tam budou jezdit Pesy nebo Stadlery, tak pak teprve to bude nízkopodlažní…

oce

Napůl. Z jednoho peronu ano, z druhého ne (tam přístup pouze podchodem).

p.k.

Pokud je požadavek pro imobilní přepravu podán včas prostřednictvím systému ČD, řeší se to jízdou vlaku směr Lysá k prvnímu nástupišti k výpravní budově. Je to docela běžná, využívaná a banální záležitost. Zda takového systému bude schopen i nový dopravce rychlíků mi není známo, ale asi by se to hodilo. No a podchod už byl i párkrát pěkný, ale vždy skončí takový, jak si ho ¨lidé¨ dotvoří …..

oce

Správa železnic nechala udělat pěkný denní stacionář pro místní bezdomovce a galérku kteří se tam už léta slézají popíjet, fetovat a jen tak zevlovat (jako ostatně na většině nádraží téměř v celé zemi). Zejména v zimních měsících slušný cestující beztak postojí radši venku na mrazu než čuchat zápach emitovaný zmíněnými drbany. Jinak jako jinde. Obří palác k ničemu. Naprosto nevyužitý, zbytečně veliký. Restaurace tam zavřela už dávno, kavárně (pokud tam doopravdy vznikne) dávám jepičí život. Poptávku po občerstvení řeší automat na kafe a sušenky. Prodej jízdenek Regiojet vyřeší zřejmě automatem na jízdenky a ČD jistě následně také. K tomu takový… Číst vice »

medical examiner

Hmm…
A ÚSL Ústí nad Labem si tam udělá toxikologické pracoviště…

Zdenek

S tou luzou co se tam zdržuje má autor naprostou pravdu, osobní zkusenost

ušatá

A to je stále v této zemi tak velký problém ty nepřizpůsobivé už konečně donutit se přizpůsobit? To se jim bude ve všem stále ustupovat?

Pietro

Smutný pohled. Exteriér je fajn. Interiér bohužel utrpěl nevratné škody. Je to studené jak psí čumák, neútulné. Dlažky co se hodí tak na toalety. Nádherná zimní zahrada je v… A ta sošná žena, co tam stála, ta je kde? Je mi z toho smutno…

Jiří Kocurek

Hmm barva interiéru je nevratná? No budiž, řekněme, že osvětlením se to opravdu změnit nedá…

Pietro

No řekněme, že autor rekonstrukce ne zcela pochopil styl původního interiéru a nezná pojem kompozice. Asi tolik bych řekl ke spárořezu a barvě dlažby. Nátěr stěn brzy ozdobí otisky bot. Asi tolik bych řekl k praktičnosti původního obkladu stěn. A to schodiště a návaznost na zábradlí balkonu, to je vyšlismus jak vyšitej. Asi si to špatně změřili…

Karl vB.

Foto z doby před rekonstrukcí, i ta „sošná žena“ je tam.
https://litomericky.denik.cz/galerie/foto.html?mm=nadrazi&back=343812788-489-11&photo=1

medical examiner

Možná je to teplejší, ale za to působící špinavě.

Karl vB.

Původní provedení haly je z roku 1958 a je hlavně provedeno v lehce udržovatelném „antivandal“ stylu (např. obklady stěn). Ano, béžové a červenohnědé obklady dnes nejsou „trendy“, ale svojí službu udělaly. Je jasné, že za 60 let používání došlo k porušení povrchu, zvýšení poréznosti a i přes možné čistění chemickými přípravky může působit obklad zašle. Pořád je to ale funkčnější, než nová verze. Všimněte si prosím na obrázku č. 8 vpravo dole (za zábradlím), jak jsou umístěné odpadové nádoby na tříděný odpad – přiražené k bílé zdi. Jak dlouho bude tato zeď bílá, si může odpovědět každý, kdo používá českou… Číst vice »

Big Fat Fabulous Woman

Povedená rekonstrukce. 🙂

Adam

Za mě moc povedená rekonstrukce!

Dzejejc

Je tam tedy velmi útulno…

ZKep

To nové schodiště v hale vypadá hrozně. Myslím si že dřívější využití patra jako nepřístupná zimní zahrada bylo lepší, než cpát do haly takové monstrum.

Karl vB.

Nádraží Litoměřice město neznám, ale podle toho, že tam dřív byla „zimní zahrada“ tak si nedovedu představit, co na té galerii bude teď, navíc, když je to zastávka.
Na fotce č. 8 mne zaujal detail napojení zábradlí schodiště a zábradlí galerie; uniklo mi něco, nebo se to jen o pár cm nepovedlo?

Jiří Kocurek

Například služebna městských strážníků by tam být mohla.

Pietro

Spíš se tam bude aplikovat… nitrožilně

Karl vB.

Open space MP na tom ochozu pro kytky?
Hm, už si představuju, jak tam po schodech vláčej nahoru nějakého alkoholem ovlivněného vzpírajícího se delikventa. Takové divadelní výstupy na otevřené scéně by mohly zkrátit nudu lidí čekajících na vlak.

RHh

Nahoře je branka, větší by se asi nevešla