Linka 101 začne jezdit na Žižkov, zastávka Husinecká se přejmenuje na Viktoria Žižkov

Nová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Perličkou je jedna z nově zřízených zastávek U Prdlavky, která na pomezí Žižkova a Vinohrad odkazuje k filmu Vrchní, prchni!.

Pražská autobusová linka 101 od zítřka nově propojí Vršovice, Vinohrady a Žižkov. Stane se tak díky jejímu prodloužení z Vršovic až do nově zřízené zastávky Viktoria Žižkov u stadionu stejnojmenného klubu. Zároveň s touto změnou bude přejmenována i dosavadní tramvajová zastávka Husinecká na Viktoria Žižkov.

Autobusová linka 101 bude nově jezdit ze zastávky Slovinská přes Perunovu, Jiřího z Poděbrad, U Prdlavky a Park Rajská zahrada do konečné zastávky Viktoria Žižkov. Dosavadní konečnou zastávku Tolstého autobusy opustí – linka zde měla podle organizátora dopravy ROPID téměř nulové využití. Perličkou je jedna z nově zřízených zastávek U Prdlavky, která na pomezí Žižkova a Vinohrad odkazuje k filmu Vrchní, prchni!, který se zde točil. Minulý týden ji odhalil scénárista a herec Zdeněk Svěrák.

Linka 101 jezdí sedm dní v týdnu v půlhodinových intervalech, zkrácených ve špičkách všedních dnů na 20 minut. Z Vršovic pokračuje linka 101 přes Bohdalec, Záběhlice a Zahradní Město na Skalku, ve špičkách pracovních dnů pokračuje do průmyslové zóny v Hostivaři do konečné zastávky Zentiva. Na všechny spoje jsou nasazovány nové nízkopodlažní třídveřové autobusy Solaris o délce 10,5 metru.

„Přímé autobusové spojení měla tato část Žižkova naposledy na konci 90. let, a to v podobě linky 140 ve směru Ohrada a Palmovka. Jednalo se o poslední zůstatek kdysi vytíženého trolejbusového a později autobusového přepravního vztahu do Vysočan a Hloubětína, kde v minulosti fungovaly továrny ČKD nebo Pragovka, a Žižkov byl v té době považován za spíše dělnickou čtvrť,“ uvedl Jiří Vodrážka, vedoucí organizace provozu Dopravního podniku hl. m. Prahy

Nový název pro stávající tramvajovou zastávku Husinecká obhajuje ROPID blízkostí stadionu „legendárního žižkovského fotbalového klubu“. Podle organizátora nový název doplní čtveřici zastávek Sparta, Slavia, Bohemians, Juliska, které jsou prý důležitým orientačním bodem pro sportovní fandy.

Nová trasa linky 101
Viktoria Žižkov – Jiřího z Poděbrad – Kodaňská – Koh-i-noor – Bohdalec – Záběhlice – Centrum Zahradní Město – Skalka – Zentiva

Tagy dpp linka 101 MHD Praha ropid Viktoria Žižkov
10 komentářů