Zábavná zastávka U Prdlavky. DPP prodlouží linku 101 na Žižkov

Nová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Zastávka U Prdlavky zakládá novou kategorii zábavných názvů zastávek v Praze.

Na pražském Žižkově byla dnes slavnostně odhalena nová autobusová zastávka. Nese název U Prdlavky podle přezdívky Dalibora Vrány (Josef Abrhám) z filmu Vrchní, prchni!, který se v této lokalitě točil. Označník odhalil scénárista filmu a herec Zdeněk Svěrák.

Zastávka vznikla díky prodloužení autobusové linky 101, která dnes jezdí ze Skalky přes Záběhlice do Vršovic. V prosinci bude prodloužena až ke stadionu Viktorie, točit se bude kolem Vysoké školy ekonomické. Zastávka U Prdlavky je umístěna u křižovatky ulic Slavíkova, Vozová a Kubelíkova.

„Veřejně prohlašuji, že souhlasím, aby tato zastávka nesla jméno U Prdlavky,“ řekl Svěrák. Vyjádřil naději, že si cestující při průjezdu touto zastávkou na film vzpomenou a pousmějí se. „Když se sečtou pousmání tisíců Pražanů, tak už se mi to jeví jako pořádná dávka dobré nálady,“ řekl Svěrák.

Sám názvy pražských zastávek rozdělil do několika kategorií. Neutrální je například U Lípy, roztomilá Ovčí Hájek, erotická Divoká Šárka, absurdní Zelená Liška nebo nudná Správa sociálního zabezpečení. Zastávka U Prdlavky prý zakládá novou kategorii zábavných názvů zastávek.

Podle pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra pokryje prodloužení linky hustě osídlenou část města a pomůže cestujícím dostat se na tramvajové zastávky. Linka bude plně obsluhována nízkopodlažními Solarisy o délce 10,5 metru.

Nová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářŽižkovská garáž známá z filmu Vrchní, prchni! Opodál vznikla nová zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZdeněk Svěrák se na křest zastávky U Prdlavky oblékl stylově. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová žižkovská zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZdeněk Svěrák se na křest zastávky U Prdlavky oblékl stylově. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová zastávka U Prdlavky. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Tagy dpp praha ropid
88 komentářů