cargo

Lidí v metru přibývá, DPP od pondělí zkrátí intervaly ve špičkách

Stanice metra Rajská zahrada. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czStanice metra Rajská zahrada. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Za poslední týden počet cestujících vzrostl o 13 %, stále je ale hluboce pod průměrem před pandemií.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) po dohodě s magistrátem a Ropidem od pondělí přidá další spoje do sítě pražského metra. Důvodem je rostoucí poptávka po cestování a uvolňování protiepidemických opatření.

Posílení provozu se týká časů v dopravních špičkách. Intervaly ve špičkách budou zkráceny na lince A o 30–40 vteřin, na lince B o 20–30 vteřin a na lince C o 10–20 vteřin.

„Pražské metro tak bude od pondělí jezdit podle stejného grafikonu jako na konci letošního února, tj. před zavedením lockdownu a omezením pohybu mezi okresy,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Provoz metra končí od loňského 25. prosince do odvolání přibližně mezi 22:30 až 23:00

Podle statistik DPP metro tento týden denně využilo v průměru téměř 465 tisíc cestujících, ve srovnání s minulým týden se jedná o nárůst o necelých 13 %. Minulý týden pražským metrem cestovalo denně v průměru téměř 413 tisíc cestujících. Stále jde ale o velký pokles v porovnání s časy před pandemií, kdy přepravilo až 1,25 milionu cestujících denně.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp metro praha seznam
5 komentářů