egoe-plus
Doprava ve městě Metro

Lidí v metru přibývá, DPP od pondělí zkrátí intervaly ve špičkách

Stanice metra Rajská zahrada. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Stanice metra Rajská zahrada. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Za poslední týden počet cestujících vzrostl o 13 %, stále je ale hluboce pod průměrem před pandemií.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) po dohodě s magistrátem a Ropidem od pondělí přidá další spoje do sítě pražského metra. Důvodem je rostoucí poptávka po cestování a uvolňování protiepidemických opatření.

Posílení provozu se týká časů v dopravních špičkách. Intervaly ve špičkách budou zkráceny na lince A o 30–40 vteřin, na lince B o 20–30 vteřin a na lince C o 10–20 vteřin.

„Pražské metro tak bude od pondělí jezdit podle stejného grafikonu jako na konci letošního února, tj. před zavedením lockdownu a omezením pohybu mezi okresy,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Provoz metra končí od loňského 25. prosince do odvolání přibližně mezi 22:30 až 23:00

Podle statistik DPP metro tento týden denně využilo v průměru téměř 465 tisíc cestujících, ve srovnání s minulým týden se jedná o nárůst o necelých 13 %. Minulý týden pražským metrem cestovalo denně v průměru téměř 413 tisíc cestujících. Stále jde ale o velký pokles v porovnání s časy před pandemií, kdy přepravilo až 1,25 milionu cestujících denně.

Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jenda

Jezdím metrem po celou dobu pandemie většinou dvakrát týdně a přijde mi, že už delší dobu jezdí slušně obsazené večer (tak mezi 18. a 21. hodinou, tedy už po oficiální špičce). Naopak ráno mi přijde fakt prázdné, půlka sedaček bývá volná. Jezdím přes Muzeum, áčkem a céčkem.

Willy

V průběhu dne v metru jezdí po jednom cestujícím na trojce, max. po dvou.

Pepa

Od kdy bude jezdit metro normálně, tj. do půlnoci?
https://www.dpp.cz/#jizdni-rady-tab

Zákaz vycházení po 21. hodině už neplatí 5 dní…

Jakub P

Že byl zrušen zákaz vycházení po 21 hodině neznamená, že poptávka ve večerních hodinách není furt slušně utlumená, když nejsou otevřený hospody, kina, divadla, koncerty, atd…

mirek

Neplatí, ale kdo a proč by byl večer venku? (mimo těch, co jedou do práce/z práce)