LOT 3a leaderboard

Lidí bez jízdenek v pražské dopravě přibylo, DPP vybral na pokutách o pětinu více

Dopravní podnik hl. m. Prahy loni výrazně navýšil objem vybraných peněz od cestujících bez jízdenky. Meziročně došlo k nárůstu o

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
roman

Praha je zase dál, mají možnost platit pokuty v MHD kartou, my si v Ostravě kartou koupíme jenom jízdenku.

vydra

Za deset let jsem narazil na revizora ve vozidle jednou na C, naopak na přestupních stanicích metra jsou neustále. Hádám, že dobrá polovina příjmu je z rejžování na turistech.

LiborV

Moje zkušenost s revizory je trochu jiná. Velmi často kontrolovali brzy ráno (kolem 6té) pod eskalátory v Kobylisích (východ směr katastrální úřad). Bývalo to několikrát do měsíce co mě tam kontrolovali. Zbytek rodiny kolem 8mé je tam tak často nevídal. Od loňského září jezdívám tramvají z Kobylis do Karlína a zatím mě nikdo cestou z práce/ do práce nekontroloval. Pokud jsem potkal několikrát za rok revizory v metru tak to bylo ve směru z Kobylis na Nádraží Holešovice. Mimo metro jsem byl za dobu co bydlím v Bohnicích (4 roky) kontrolován 3x v autobusu č. 200. Vždy to bylo odpoledne,… Číst vice »

V. K.

Dost by mě zajímalo, kolik z toho jsou zmatení asijští turisté. Na Veleslavíně na ně číhají snad neustále. Ještě je potkávám často na Můstku a tam taky berou turisty přednostně.

Dalibor

Turisté? Teď?

Radek Janata

Je to číslo za rok 2019.

KarelF

tak to, aby si požádali o podporu. Ted tak „ja nerozumeju ja sovetskij turist“ 🙂

Miloň

I turisté jsou povinni dodržovat přepravní řád, před vstupem do placeného prostotu mají vyvěšené přepravní podmínky včetně angličtiny.

LiborV

Obecně mají rádi stanice s velkou koncentrací cestujících. To dává logiku i vzhledem k efektivitě práce. Jestli se zaměřují hodně na turisty, může být. V Kobylisích brzy ráno je zajímali lidé tak do 50ti.

Xyz

tým to môže byť jedno, veľa šťastia s vymahanim pokuty mimo EU