Liberecký kraj integroval komerční linku do systému IDOL. Spojí Prahu s jizerskohorským Bedřichovem

Autobus Enjoy Europe v Bedřichově. Foto: Liberecký krajAutobus Enjoy Europe v Bedřichově. Foto: Liberecký kraj

Dopravce chystá ještě mezinárodní linku do polských krkonošských měst.

Společnost Enjoy Europe, která zahájila provoz loni na jaře, vstupuje nově do integrovaného dopravního systému Libereckého kraje IDOL. Na části linky tak budou kromě tarifu dopravce platit i doklady IDOL.

Linkou 190 spojí Prahu, Turnov, Jablonec nad Nisou a jizerskohorský Bedřichov. Může tak být i zajímavou alternativou pro běžkaře z Prahy, kteří nechtějí riskovat, že nebudou mít zejména o víkendech v Jizerských horách kde zaparkovat.

Mezi Prahou a Jabloncem nad Nisou bude doplňovat páteřní dálkovou linku číslo 900 (BusLine LK) a pojede celkem čtyřikrát v pracovní den a třikrát o víkendu. Vždy dva páry spojů pojedou do Bedřichova. „Ve spojení z Prahy na Bedřichov vidíme velký potenciál. Linku jsme zavedli již na jaře roku 2021 a svoje cestující si nalezla,“ říká Jan Veselý ze společnosti Enjoy Europe.

Integrace do IDOL znamená, že cestující mohou na lince (po území Libereckého kraje) využít čipovou kartu Opuscard nebo nově mobilní aplikaci Idolka. „Jsme rádi, že jsme nalezli shodu na doplnění časových poloh linky 190 s linkou 900 a že můžeme dopravce přivítat také v integrovaném dopravním systému IDOL,“ uvádí Otto Pospíšil za společnost KORID LK.

Současně dopravce připravuje novou mezinárodní linku č. 905, která bude v provozu o víkendu a spojí Prahu, Jablonec nad Nisou a Harrachov s polskými městy Szklarska Póreba a Karpacz. Zahájení provozu je plánováno na 1. ledna 2022. Linky vyjede v 6:45 a pojede přes Turnov (7:35), Jablonec nad Nisou (8:10), Tanvald (8:30), Harrachov (9:00). Do Karpacze přijede v 10:10. Zpět vyjede v 17:30.

„Na obě linky budou nasazena komfortní dálková vozidla se zavazadlovým prostorem a WC. K dispozici budou mít cestující také 230V zásuvky či USB porty. Samozřejmostí je bezplatné wifi připojení,“ upřesnil Veselý. V letní sezóně bude možná také přeprava jízdních kol.

Tagy Enjoy Europe idol Liberecký kraj
18 komentářů