LOT 3a leaderboard

Liberecký kraj dokončil opravu silnice s povrchem z nanovláken

Opravená silnice z Jablonce nad Nisou na Dolní Černou Studnici. Foto: Liberecký krajOpravená silnice z Jablonce nad Nisou na Dolní Černou Studnici. Foto: Liberecký kraj

Cesta po krajské silnici III/2879 z Jablonce nad Nisou do Dolní Černé Studnice je od tohoto týdne pohodlnější. Společnost M-Silnice

Cesta po krajské silnici III/2879 z Jablonce nad Nisou do Dolní Černé Studnice je od tohoto týdne pohodlnější. Společnost M-Silnice dokončila pro Liberecký kraj opravu zhruba kilometrového úseku, na kterém použili speciální technologiii s nanovlákny.

Silnice byla už ve špatném stavu. V povrchu byly díry, systém odvádění vody nefungoval, popřípadě úplně chyběl. Krajnice byly stržené a chyběla svodidla. V rámci rekonstrukce došlo k rozšíření opravovaného úseku silnice na šest a půl metru.

„Při této rekonstrukci jsme použili speciální technologii recyklace za studena s použitím výhradně hydraulických pojiv s příměsí nanovláken a bez použití asfaltových složek. Použité materiály jsou šetrnější k životnímu prostředí a zároveň pevnější, díky čemuž vydrží silnice v dobrém stavu déle. Nebude se tak muset opravovat často a ušetříme tím peníze, které můžeme využít na jiné rekonstrukce,“ uvedl náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek Jan Sviták.

Zakázku za 24,6 milionů korun bez DPH získala společnost M-Silnice.

Úpravou prošla i křižovatka této silnice se silnicí III/28717. Vyrostl zde nový ostrůvek a po úpravě je průjezd křižovatkou snazší. „Křižovatka je nyní pro řidiče bezpečnější,“ zmínil Jan Sviták.

V současné době se při úplném uzavření provozu pracuje na rekonstrukci navazujícího úseku silnice III/28741 z Dolní Černé Studnice na Pěnčín. Část dlouhá 330 metrů bude opravená nejpozději do konce října letošního roku, pokládání nového povrchu začne 23. října. „Opět se tu využije technologie recyklace za studena,“ zmínil náměstek. Kraj získal na tuto akci dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 85 procent.

Tagy Liberecký kraj M-Silnice opravy silnic
17 komentářů