Liberec zaplatil externí firmě, aby u radničních úředníků vyběhala povolení parkoviště. Staví se na černo.

Nové parkoviště u "Hokejky" v Liberci. Foto: Jindřich GubišNové parkoviště u "Hokejky" v Liberci. Foto: Jindřich Gubiš

Podle náměstka primátora nemá město na tuto činnost vhodné zaměstnance.

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
standa

no to je tady v Praze naprosto běžný. U nás dokonce nesmíme zalévat žádné kytky, ani mít své, protože na to máme firmu, A nejftipnější smlouva na úklid počítaná na metry čtvereční a ne místnosti… 🙂
Prostě zkorumpovanej stát plný ovcí.

def

V byrokratickém Mordoru je tohle běžná situace, jsou i města kde jsou úředníci zcela líní řešit stavební povolení a na řešení parkování rezignovali.

Jindra

Nové parkování v Ruprechticích slibovala radnice od roku 2012! Takže čas získat povolení opravdu nebyl. 😛

PS: nové parkování nejen u Hokejky, ale i v dalších ulicích

Karl vB.

Nabízí se provokativní otázka, jestli Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) je vhodný úředník na pozici náměstka primátora města Liberec, zda by nebylo lepší tento post řešit také externě.

Rochličák

😉 Jinak není úředníkem, je zvoleným gesčním náměstkem primátora pro technickou správu a IT a za SLK už na podzim kandidovat nebude. Radní „pro parkoviště“ Židek z ODS si vydupal, že se před volbami má stavět, tedy především to, co si ODS přeje, a Šolc mu to v zájmu svém a v zájmu stability koalice přikryl. To je celé…

SYN

No, pak snad je na čase aby se v zákoně změnilo to „musí mít před zahájením stavby povolení“ na „zařídí si povolení před zahájením stavby nebo po něm, jak se mu víc hodí…“

Asd

Tak to fakt nevymyslíš. Jeden úředník se nedovede domluvit s druhým takže se najme externí firma a nakonec se staví načerno. Tady je něco hodně špatně.

ABC

úředník se nedovede domluvit s druhým

jenže to je právě špatně, protože jeden úředník vykonává tzv. přenesenou působnost státu a s kolegou odvedle se nemá co domlouvat. A klidne si mínusujte, ale tohle měl zrušit a zprofesionalizovat nový stavební zákon, který teď zase s velkou slávou ruší pětikolka….

hobluj

Tak to prrr.
Úředník odboru nebo oddělení dopravy co vykonává tzv. přenesenou působnost státu stejně musí s místní správou jednat a domlouvat, co je potřeba. Takže pohádky o superúřadu jsou kategorie „bude líp“.
Nechceš koblihu?

ABC

ne, ten má rozhodovat podle zákona. Chvilkař?

původní Jakub P

Měl by být žadatelům schopen jasně říct, co od nich bude podle toho zákona chtít a pak jim to co nejrychleji zkontrolovat. Což v podstatě znamená, že by se měl domluvit v podstatě s kýmkoli, ať je to občan, developer nebo úředníci města. Se všemi by se měl umět domluvit, jaký podmínky musej podle zákona splnit, aby mohli stavět.

ABC

A nemělo by to být podle toho zákona jasné už předem?

původní Jakub P

Ideálně obojí. Mělo by to být jasné předem a úředník by měl být schopen to ještě potvrdit a vyjasnit česky těm, kdo maj problém číst právničtinu.

M19

A neměl by ten, kdo takové stavby připravuje profesionálně vědět, co po něm na úřadě budou chtít?

hobluj

I právníci posoudí stejnou věc podle stejného zákona jinak.
Mělo by to být…
Ano, bude líp 😉
Už si dej tu koblihu.

ABC

Tak tím spíš to závazně nevyloží úředník. Už to nehul.

tarten

„… co od nich bude podle toho zákona chtít“ – v tom to je.

hobluj

Úředník to závazně nevyloží, ovšem kde není žalobce, není soudce. Bude-li spokojen žadatel i úředník, nezatíží to případné soudy 😉

hobluj

rozhodovat podle zákona, objevil jste Ameriku
ale ten zákon musí stejně vykládat 😉
když ne a bude spor, tak v konečné instanci to jen přetíží soudy

MartinS.

Jasně, protože by úředník magistrátu nově jednal s úředníkem státního stavebního úřadu… v Liberci by to měl dobré, je to krajské město, ale třeba v Semilech by to podával do Liberce a na místní jednání by jezdil úředník z Liberce nebo by měli detašované pracoviště v Semilech, za které by si stát platil… to by se sakra vyplatilo…

Rochličák

Žijeme v zastupitelské demokracii, kde je vláda typicky složená z koaličních subjektů. Rozhoduje většina v zastupitelstvu i v radě, takže se zúčastnění holt musí nějak vzájemně domluvit. Minulá dvě volební období byly liberecké koalice velmi nestabilní. Každý si chce utrhnout svůj kus politického žvance a jede se osobní rovina, i když už třeba ne tak veřejně. Starostové řeší veřejný prostor, ANO dotační projekty a ODS… parkoviště. Holt Kittnerův kámoš Židek má mindrák, že se nestal náměstkem, tak vymýšlí všechny možné způsoby, jak jinak se prezentovat. A Šolc s oblibou hraje na všechny strany.

Paolo

Dá se to vůbec slušně komentovat?Místi samospráva je adept na cenu Anti ekonom a bezmozeg 2022

Y.K.

Hmmm, odborná činnost. Že ten úřad slouží i běžnému občanu, když chce něco postavit nebo opravit je ani nenapadne. Být občanem jsoucím na úřad vyžaduje odbornost.

123

Jako město fakt vystřihlo parkoviště na černo???

My jsme fakt země neomezených možností.

Jan Petrus

A pak si v tomhle státě zkuste něco postavit… Resp. postavit to jde, postavit to legálně už je jiný problém. Až zase někdo bude brečet nad tím, proč je drahé bydlení, tady ke kristalický příklad. Mimochodem, jestli to na té fotce je celé to parkoviště, tak fakt nechápu, co na tom stojí pět mega…

hobluj

třeba pozemky

Lukáš F.

To nevymyslíš. Úředníci města musí zaplatit externí firmě, aby vyřídila jednání s úředníky města?

tarten

A draho tím řeší problém, aby město nemělo moc úředníků? 😀

Jan Semela

Je potřeba si ten článek přečíst, ne jen bulvární nadpis. Město potřebovalo hlavně dokumentaci a tu úředník dělat nesmí. Navíc 170 000,- není zase tolik peněz za projektanta.

mgr.pavel

Je potřeba si ten článek přečíst i ve vašem případě. Ta částka 170 tisíc za odvedenou práci je dle článku dost přemrštěná.