Liberec spustí svoji druhou nejkratší autobusovou linku, obslouží nemocnici

Autobus SOR NS 12 na terminálu MHD Fügnerova v Liberci. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czAutobus SOR NS 12 na terminálu MHD Fügnerova v Liberci. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Nová linka zlepší dopravní obslužnost nemocnice.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gryf

Proč DPMLJ neuvádí, co tam bude jezdit? Vzhledem k parametrům některých zatáček je to tak na minibus nebo větší dodávku..

Opět jen další zhoršení dopravní situace na Šalďáku a v okolí KNL, super.. taky chybí zastávka za patologií, v Klostermannově.

Petr Nick

Za 34 kaček se to vyplatí. Pravda , cestující 70+ to mají zadáčo. Tak si to najde klientelu

G-man

Jen nevím, proč se mi tento článek zobrazí, když si vyberu Železnici?

fazik

A bude u Kláštera zastavovat i 15,19,29 ? Nebo to od zastávky „Poliklinika“ k zastávce „Klášter“ (kde ta poliklinika je) doběhneme ?

Hans N.

Velmi dobrá otázka. Pokud budou tyto linky Klášter jen projíždět, prokáže DPMLJ resp. Magistrát svoji „moudroust“ a zjevně proklientský přístup. 😀

Gryf

Dopadne to IMHO jak s 57, kdy zrušili většinu 29, aby 57 vůbec nejezdila 1/3 roku (svátky, víkendy, prázdniny..). O tom, že kdysi se s 19 dalo svézt až do jizerek do Rudolfova, to už je dneska úplné scifi..

Antonín

No, v Praze máme také takto úchvatně dlouhé linky – třeba 187… A pak ty, co mají několik desítek km, což také stojí za to.

Někdo

Ale tyhle linky které mají x km nejsou městské ne ? Nebo co myslíte?

Leoš Kobr

A jak dlouhá je linka 38?

V. P.

Když máme 2 krátké linky, tak aby nebyla linka 40 taky krátká, mohli by ji spojit s linkou 38. Ta jezdí taky skoro po 20 minutách po sobě přes den. Zajímavé by byly názvy konečných, resp. průběžných zastávek obou linek. To je jen tak na odlehčení. Něco podobného snad bylo i v Olomouci.