Liberec má přijít o jednu ze svých ostud. Zázemí pro autobusové nádraží ze stavebních buněk zmizí

Autobusové nádraží v Liberci, v pozadí budova Uran. Foto: Valbekstory.czAutobusové nádraží v Liberci, v pozadí budova Uran. Foto: Valbekstory.cz

Odbavovací hala vznikne v budově Uran.

Cestující na autobusovém nádraží v Liberci by se příští rok měli dočkat důstojnějšího zázemí namísto stávajícího shluku stavebních buněk.

O jejich konci se mluví roky, vždy když se objeví návrh na nové řešení autobusového nádraží. Teď už by měl být přesun do důstojnějších prostor reálnější. Liberec vypsal soutěž na rekonstrukci budovy Uran, která je v majetku města a v těsné blízkosti autobusového nádraží.

Součástí bude i kompletní zázemí pro autobusové nádraží. V přízemí budovy vznikne odbavovací hala pro cestující, potřebné zázemí pro řidiče a zaměstnance a veřejné toalety, které budou přístupné 24 hodin denně.

„Novinkou je, že rekonstrukce budovy je doplněna o zásadní proměnu přízemí pro potřeby autobusového nádraží na základě projektové dokumentace zpracované naší Kanceláří architektury města Liberec. Proměnou místa se významně zlepší kvalita zázemí a odbavovacích prostor pro veřejnost. Definitivně tak zmizí provizorní buňky a vznikne tam kvalitnější prostředí,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Vítěz výběrového řízení by mohl být znám na konci března. Bezprostředně poté začnou práce, které mají trvat 43 týdnů. Kraj a město chtějí v budoucnu více propojit autobusové nádraží s vlakovým. Plány jsou ale zatím pouze na papíře.

Autobusové nádraží v Liberci a shluk stavebních buněk. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czAutobusové nádraží v Liberci, v pozadí budova Uran. Foto: Valbekstory.czVizualizace odbavovací haly v budově Uran v Liberci. Foto: re: architektiVizualizace odbavovací haly v budově Uran v Liberci. Foto: re: architektiVizualizace budovy Uran po rekonstrukci. Foto: re: architekti
Tagy Autobusové nádraží Liberec liberec
27 komentářů