Libeňský most není památkou, rozhodlo ministerstvo. Otevřelo cestu k bourání

Libeňský most. Foto:Wikimedia CommonsLibeňský most. Foto:Wikimedia Commons

Ministerstvo kultury uznává architektonickou hodnotu Libeňského mostu, za kulturní památku jej ale neprohlásilo. Své rozhodnutí dnes dopoledne rozeslalo účastníkům řízení,

Ministerstvo kultury uznává architektonickou hodnotu Libeňského mostu, za kulturní památku jej ale neprohlásilo. Své rozhodnutí dnes dopoledne rozeslalo účastníkům řízení, kterými jsou město Praha, jeho dopravní podnik, Technická správa komunikací a České přístavy. Informaci o vydání rozhodnutí zveřejnilo ministerstvo na svém webu, výsledek přinesl server iDnes.cz.

Ministerstvo svým verdiktem dalo možnost pražskému zastupitelstvu hlasovat o dvou variantách: kompletní rekonstrukci nebo zbourání a výstavbě nového mostu. Zastupitelstvo o věci bude jednat zřejmě ještě týden. Obě varianty vyjdou na zhruba 600 milionů korun, údržba nového mostu by ale vyšla levněji. K bourání se přiklání například primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebo její náměstek Petr Dolínek (ČSSD).

Tahanice o osud mostu běží už řadu let, čímž se most dostal do havarijního stavu a v polovině ledna musel být uzavřen pro veškerou dopravu. Dnešní rozhodnutí ministerstva není pravomocné, účastníci řízení se proti němu mohou odvolat do 15 dnů. To by řešení oddálilo o další měsíce. Pokud se odvolá někdo jiný než účastník řízení, nebude to mít odkladný účinek.

Tagy Libeňský ministerstvo kultury most praha
6 komentářů