Přehledně: DPP kvůli Libeňskému mostu odklání tramvaje a zavádí nové linky

Tramvaj. Ilustrační foto. Autor: DPPTramvaj. Ilustrační foto. Autor: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy zveřejnil změny v dopravě v souvislosti s uzavřením zchátralého Libeňského mostu. Vedle řady odklonů budou

Dopravní podnik hlavního města Prahy zveřejnil změny v dopravě v souvislosti s uzavřením zchátralého Libeňského mostu. Vedle řady odklonů budou zavedeny i dvě nové tramvajové linky 30 a 31 a zřízeny nové zastávky. Zatím není jasné, jak dlouho mimořádná opatření potrvají. „Oprava havarijního stavu potrvá minimálně tři týdny, možná déle. Po tu dobu nesmí na Libeňský most žádná doprava,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací hlavního města Prahy Petr Smolka. Soumostí Libeňského mostu tvoří celkem šest mostů, v havarijním stavu je rámová konstrukce jednoho z nich, přibližně uprostřed vzdálenosti mezi Palmovkou a Maninami. „Nejpozději do konce měsíce dostaneme také kompletní zprávu Kloknerova ústavu s výsledky všech diagnostických měření, včetně detailní zprávy ke stavu hlavního mostu přes Vltavu. Z toho vyplyne konkrétní podoba dalších dopravních omezení na mostě a následných prací,“ doplnil Smolka.

Změny tramvajových linek

Linka číslo 1 je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Dělnická – dále pokračuje jako linka číslo 6 ve směru Kubánské náměstí.
Linka číslo 3 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Palmovka v ulici Sokolovské a dále pokračuje jako linka číslo 31 přes zastávky Palmovka v ul. Na Žertvách, Palmovka v ul. Zenklově a Ohrada na Spojovací.
Linka číslo 6 je ve směru od Kubánského náměstí zkrácena do zastávky Dělnická a dále pokračuje jako linka číslo 1 ve směru Sídliště Petřiny.
Linka číslo 10 je zrušena (nahrazena posílením provozu linky číslo 16).
Linka číslo 14 je ve směru od Spořilova ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávku Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště Holešovice, kde je ukončena.
Linka číslo 16 je provozována v trase Lehovec – Sídliště Řepy, jsou zkráceny intervaly linky, vybrané spoje jsou ve směru z centra ukončeny v zastávkách Kotlářka a Nádraží Vysočany.
Spoje linky číslo 17 ukončené standardně v obratišti Výstaviště Holešovice jsou prodlouženy do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka je Březiněveská).
Linka číslo 24 je ve směru od Kubánského náměstí zkrácena do zastávky Palmovka v ul. Na Žertvách (nástupní zastávka je v ul. Sokolovské).
Linka číslo 25 je v úseku Vltavská – Palmovka odkloněna přes zastávky Těšnov, Florenc a Invalidovna.
Linka číslo 94 je v úseku Dělnická – Palmovka odkloněna přes zastávky Vltavská, Florenc a Invalidovna.
Linka číslo 95 je ve směru od Ústředních dílen DP zkrácena do zastávky Palmovka v ulici Sokolovské (nástupní zastávka je v ulici Na Žertvách).

Zavedení tramvajových linek (denní provoz)
Linka číslo 30 v trase Bulovka – Okrouhlická – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice
Linka číslo 31 v trase Spojovací – Ohrada – Krejcárek – Palmovka (v ulici Sokolovské), dále pokračuje jako linka číslo 3 přes zastávky Palmovka v ulici Na Žertvách a Palmovka v ulici Zenklově, odkud jede po pravidelné trase směr Nádraží Braník, respektive Sídliště Modřany.

Změny v zastávkách tramvají
Zřizují se zastávky Vltavská (obousměrně) na předmostí Hlávkova mostu a Palmovka (obousměrně) v ulici Sokolovské

Další podrobnosti na stránkách DPP.

Tagy dpp Libeňský most TSK
Žádné komentáře