Letiště Přerov ožívá, vrací se na něj armáda

Letiště Přerov. Zdroj: LOM Praha - Pavel LangLetiště Přerov. Zdroj: LOM Praha - Pavel Lang

Do Bochoře se má postupně přemístit celý 533. prapor bezpilotních systémů. Do budoucna by k němu pak mohla přibýt také další jednotka.

47 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mengo

Je fakt ze kdyz v Bodo zacal provoz F 35 tak to lide kolem vyrazne pocitili na hlukove zatezi. Letectvo hledalo nejake reseni ale oproti F 16 to byl vyrazny rozdil.

Jaaa

Naši odpůrci F-35 holt radši budou poslouchat ruský tryskáče, které hlukové problémy neřeší vůbec. 😉

Mengo

To neni o odpurcich ale o lidech kteri bydli u letiste.

Joe

A jak dlouho tam bydlí? Pokud tam bylo dřív letiště než si tam postavili domeček nebo si ho koupili tak pardon, chce to příště lépe koukat a vybírat lokalitu.

Jiří Kocurek

Pamatujete Migy, když to po vzletu přecházelo na nadzvukovou rychlost, až se třepaly talíře, skleničky i hrnce ve skříňkách v kuchyni?

Tomariero

Táta bydlel nad trasou přistávajících migů na letišti v Budějcich, bylo to prý jak malé zemětřesení vždycky, (migy 23).

Tomariero

Pod trasou

Péťa

Já si jako malej pamatuji jak nad nám nad Přerovem kroužili MIGy a řev jejich motorů. Dneska když slyším ten samý zvuk tak si vzpomenu na bezstarostné dětství a jak jsme pozorovali stíhačky z balkónu.
Mimochodem dneska bydlím přes kopec od střelnice na Libavé kde občas vojáci řádí do noci, stíhačky a vrtulníky občas lítají nad barákem a stěžuji si? Ne.
Nechápu lidi co se rozhodnou nastěhovat k letišti / kolejím a pak si stěžují na hluk (viz Studénka, Poděbrady).

maaaca

A na SeznamZprávách akorát článek o NIMBYstech v okolí letiště Čáslav, jak tam nechtějí F-35…

Mykola

A já je chápu.

Dusanh

Já je nechápu. Russák místo letišť trefí obvykle panelák nebo nemocnici. Vedle těch bych bydlet nechtěl 😉

Mykola

Ruský troll smazán a zablokován

Jiří Kocurek

Ten traktor v Polsku, poklidně vezoucí obilí, trefila ruská raketa. 2 mrtví, žádný vtip.

Diktátorům se neustupuje, vyhlazovací/denacifikační/pracovně převýchovné a jiné tábory už nikdo nechce zažít.

Mykola

Ruská? Z ukrajinské pvo.

Dusanh

Kolik ukrajinských raket PVO letělo do Polska před 24.2.2022?

Fsp

no, ale Mejd in Raša, takže ruská, jak říkala paní ministrině!

Jiří Kocurek

To jsou mi věci. A čemu se ta protivzdušná obrana bránila, co je to napadlo?

johny

Zato toho zmetka na východě vůbec nijak nedotujeme, a to ani nákupem paliv. Mimochodem, ty „hordy muslimů a jiných inženýrů“ se dostávají do Finska a Polska odkud asi…? Doporučuji příště nepromeškat příležitost mlčet

Mykola

A odkud do Řecka, Itálie a Španělska? A to jsou jiné počty.

johny

Nikolaji Nikolajeviči, třeba i z destabilizované Libye, kterou z poloviny ovládá samozvaný chalífa Haftar. A tohoto pána, mimo jiné podporuje Rusko. Má z toho totiž dobrý kšeft, protože odtamtud pašují paliva do Evropy, samozřejmě nelegálně. Dokonce to dělají do té míry, že nebozí civilisté v této ropné velmoci téměř nemají co tankovat. Dále, co asi dělají wagnerovci v Nigeru? Tohle jsou otázky, kde máte mezery…

Lubas

Tak Libye je náš ( Francie,Anglie…) průser,tu bych zrovna jako příklad neuváděl. Ukázalo se, že odstranit Kaddáfího byla chyba ..

Michal M

Jéé, russácká filcka na zdopravy. Važme si jí, za chvíli z ní zůstane jen mastnej flek…

Blzx

Joo, nastěhuju se poblíž letiště se základnou stíhaček, ale vadí mi stíhačky. A letadla. A vlastně všechno.

none

Ale kdo mohl cekat, ze do tech stihacek bude i benzin?

JGR

Nebude, jen kerosin, ale ten se dá lejt do dieselu

Lumiere

Co vás na tom zrovna u Seznamzpráv překvapuje, bulvár žije z negativních emocí, pozitivní zprávy ho nezajímají.

Dino

Nebylo by lepší tam postavit terminál pro pasažéry? Přecijen do Brna a Ovy je to daleko a ušetří se tím trošku na benzínu poplatníků… navíc ve státním rozpočtu je na podobné věci peněz dost.

libor

přesně v Čechách má letiště každé trochu větší město a Morava zase nic… 😀

PeDazOl

Nebylo, Olomoucký kraj si objedná sloty na Josef Švejk Int. Arp. České Budějovice. 🙂

Jirka

Ne občané olomouckého kraje mají mozek a jezdí raději do Vídně, nebo Katovic, příp. Brno, Ostrava.

PeDazOl

Ale šotoletečtí maniaci chtějí aby se letělo z Brna do Budějovic a pak dál 🙂

Joe

V letectví žádné zkomoleniny na Š nepoužíváme, to si nechte u železnice.

Dino

To byl vtip na ten ceskej kocourkov…

Hlavni

Vedeni statu potazmo armady jde odezdi ke zdi. Miliarda sem, miliarda tam. Rusime a zase stavime. Zakazujem a zase povolujem. CHAOS !

Dusanh

Ale voličům se to líbí, protože se přidá důchodcům!

Ondřej

To hlavní zůstalo – ranvej. Pakliže se zruší úly, je to vlastně jen dobře, dnes se by se do nich nic nevešlo, navíc jsou často třeba klimatizované. A k rušení útvarů? Po vzoru Polska udržet Su-22 a Mig-29 dávalo jediný smysl, a to udržení zkušených vojáků u armády do té doby, než převezmou moderní techniku. I tak Polsko nyní stroje mění za jinak zajímavé stroje FA-50 z Koreje, ale které jsou bez zkušeností z boje a svým způsobem jen překlenovacím strojem. Prostě bezpečnost něco stojí a až ta 2%+ do obrany řeší její budoucnost.

DavidS

Říká se tomu vývoj a v tomhle případě i správná reakce na současnou situaci. Taktéž v tom hraje přístup k armádě v minulých letech a teď.

Jan Novák

V roce 2015 již Ukrajino Rusko napadlo a my si tady kreslili projekty na logistiku a převratně bourali.

Jiří Kocurek

Je škoda, že Margaret nevěděla v roce 1979, co přinese 2. duben 1982. Jak by se HMS Ark Royal z roku 1955 hodil, když náhrada byla teprve rozestavěná (kýl položen 12/1978). Ale by alespoň redislokovat HMS Invincible, kdyby věděla, že …

Pročpak máme budoucí znalosti vždycky až potom a ne před událostí?

Hlavni

To neni vyvoj ale krmeni lobistu a kamaradu. CR o rozloze 200x 350 km doopravdy nepotrebuje 3 vojensky letiste 😁😁 Tady se musi proinvestovat proste kazdy halir. Musi se najit zaminka na bourani, budovani, staveni. Aby bylo z ceho krmit kamarady. To je cely….

none

Ty bys tady tomu mel sefovat. Lidi s takovym prehledem je opravdu malo.

DavidS

Asi by vám někdo mohl říci, že míchat ta letiště není úplně ok. Budeme mít poměrně velký počet F-35, do toho drony, vrtulníky, dopravní letadla, možná tankery… Opravdu si myslíte, že mít je na jednom letišti je úplně ok? Zvláště, když dvě F-35 budou nejspíše připravené k okamžité reakci, jako jsou teď dva Gripeny. Do toho vám to zahlcení vzdušného prostoru na jednom místě úplně nepasuje. Ale samozřejmě chápu, že za vším vidíte „kamarády“ (BTW jsou teď s vámi v místnosti?). Rozloha našeho státu v tom opravdu nehraje roli. Mám pro vás ještě jednu bombu, ale na tu si musíte… Číst vice »

Martin

Počítejte ještě jednou, vojenská letiště v ČR jsou aktuálně:
LKKB, LKCV, LKPD a LKNA.

Dále vojákům patří LKLN (civilní letiště), dnes již bývalé letiště v Bechyni LKBC, budou tedy obnovovat provoz na LKPO a plánují logistické centrum na LKMT.

Docela by mě tedy zajímalo zda tedy LKPO zase bude mít MCTR, MTMA jako mělo dřív.

Jiří Kocurek

Ono se dost blbě trénuje a testuje s drony na provozovaném letišti. Pak se stane chyba https://en.wikipedia.org/wiki/Gatwick_Airport_drone_incident

36 hodin u výslechu asi nebude moc příjemné, pro nevinnného… naštěstí při vykolejení vlaku policii nenapadne pozatýkat nejblíž bydlící šotouše.

SaulGoodman

Desítky let se armádní kapacity likvidovaly, teď musíme tuto chybu napravit. A nejen my, ale celá Evropa. Ode zdi ke zdi to svým způsobem je, nicméně současný postup je jediný možný, co bylo jednou zbouráno, opuštěno a rozpuštěno, už holt jinak než investicemi zpět nezískáme. A nějaké budovy na letišti jsou ještě drobné, ale vemte si evropský zbrojní průmysl. V ČR je ještě relativně rozvinutý, ale ve spoustě zemí se redukoval na minimum a dnes se najednou zjišťuje, že extrémně chybí a vybudovat ho znovu trvá déle, než by se nám líbilo. Do nedávna pomocí ESG nepřímo omezovaný zbrojní průmysl… Číst vice »

Dusanh

ESG zbrojní průmysl stále omezuje a zatím se zdá, že nová kodifikace hned tak nebude

DavidS

No ani ne tak snadné, ale v mnoha případech také ekonomicky neperspektivní. Protože rozjet výrobu s nejistým výsledkem za pár let, do toho se těm firmám moc nechce.