egoe-plus
Letectví Letiště

Letiště Praha rozšířilo počet přepážek k odbavení, na T2 vznikl nový „ostrov“

Nové odbavovací přepážky na Terminálu 2 Letiště Václava Havla. Foto: Letiště Praha
Nové odbavovací přepážky na Terminálu 2 Letiště Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Cestující na Letišti Václava Havla mají od pondělí k dispozici nové přepážky pro odbavení. Vznikly na Terminálu 2. Letiště je využije z velké části od března, kdy sem dočasně přestěhuje část odbavení z Terminálu 1 kvůli rekonstrukci třídírny zavazadel.

Čtvrtý odbavovací ostrov na Terminálu 2 znamená rozšíření o celkem 24 přepážek. „V rámci krátkodobých rozvojových projektů, které mají za cíl navýšení kapacity letiště, jsme v Terminálu 2 zahájili také rekonstrukci druhého stávajícího odbavovacího ostrova. Po jejím dokončení v závěru února zde přibudou další 4 nové přepážky a kapacita se tak pro letní sezónu ještě navýší,“ řekl Jiří Hannich z tiskového oddělení Letiště Praha.

Na letišti je aktuálně 70 odbavovacích přepážek v Terminálu 1, v Terminálu 2 je to po otevření nových přepážek 88 přepážek používaných k odbavení cestujících. „Navýšení počtu odbavovacích přepážek v Terminálu 2 napomůže také plynulému zvládnutí provozu v průběhu letošní plánované rekonstrukce třídírny zavazadel v Terminálu 1, kdy dojde k částečnému přesunu odbavení cestujících z Terminálu 1 právě na Terminál 2,“ dodal Hannich. Rekonstrukce třídírny zavazadel na Terminálu 1 se plánuje od března do konce srpna.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan_86

Doplním celkem důležitou informaci. Tento ostrov je osazený technologií self BagDrop, kdy bez obsluhy si cestující vytiskne bagtag a odešle zavazadlo do třídírny. Je to poprvé, kdy je tato technologie v Čechách (spol SITA).

Martin V.

Čtvrtý ostrov v T2 je poslední, který se tam vejde?

Roiman4

Až se to vzduchoprázdno rozšíří, tak budou další ostrovy 🙂

Malé stydlivé prasátko

Vzhledem k poměrně nedávnému vzniku centrální bezpečnostní kontroly nejspíše ano. Když si zapátrám v paměti, kolik tam bylo při výstavbě nového ostrova zbývajícího místa, na další už tam prostor není. Druhým směrem je to stejně tak.
Tudíž asi tak, jak zmiňuje Roiman4 – dokud nedojde k rozšíření terminálu 2 a přesunu CBK, nelze očekávat nové ostrovy.

Jiří 24

A to nešlo rekonstruovat třídírnu jindy než v letní sezóně?

Jakub

No asi ne 🙂

Xxx

Cela rekonstrukce je minimalne na dva roky a ma asi tri etapy, V zimni sezone se i pres probihajici rekonstrukci odbaveni cestujicich na T1 zvladne, v lete ale uz ne. Proto se presune cast letu na T2.

GPGP

Ruzyně je úplně mimo kapacitu, stačí když má letadlo zpoždění 2-3 hodiny, check in má zkrácené odbavení a když člověk přijde 90 minut před odletem je už check in zavřený, protože už tam je další check in.
Pak čeká na pracovníka co mu přinese manuálně rukou napsanou palubní vstupenku.
Amaterismus největšího ražení, tu přestavbu fakt nechci vidět…

Jen tak

to je zase snůška blábolů … letěl jsi vůbec někdy letadlem?

Petr

To je nesmysl. 90minut do odletu se nezavírá vůbec nic. Nepište tu nesmysly. Nejdříve se zavírají dálkové lety 60minut před. 45-30min Evropa. Pokud se vám stalo to co píšete, pak jste přišel hodně pozdě vy a ne že někdo něco zavřel předčasné. Pokud vám někdo dal manuální palubní vstupenku buďte rád, že se vám někdo snažil pomoci. Po uzavření systému na odbaveni již není možné jej znovu otevřít. To jsou interní bezpečnostní věci nikoliv amatérismus. Místenku jste pak dostal až v odletovém gate. Letadlo není tramvaj do které naskočite, když se zavírají dveře. Musíte chodit včas.

Malé stydlivé prasátko

To, že je let zpožděný většinou nemá vůbec žádný vliv na časy otevření a zavření check-inu. Vše se odbavuje, jako by byl let včas. Ne každá letecká společnost je navíc ochotná platit za déle otevřenou odbavovací přepážku (poplatek letišti za použití přepážky + handlingu za zaměstnance u přepážky). Nemluvě o tom, že je to z kapacitního hlediska poměrně problém – přepážky se plánují dopředu a takové nepravidelnosti by se jen nabalovaly na sebe a mohly by to odnést i lety, které letí načas. Samozřejmě je pochopitelné, že to pro cestující není nejpohodlnější model, ale nedokážu si představit, že by někdo… Číst vice »