Letiště Mnichovo Hradiště plánuje přímé spojení se slovinským letoviskem Portorož

Letadlo Pilatus PC-12 v Mnichově Hradišti. Foto: Letiště Mnichovo HradištěLetadlo Pilatus PC-12 v Mnichově Hradišti. Foto: Letiště Mnichovo Hradiště

První let se má uskutečnit v červnu.

Letiště Mnichovo Hradiště a společnost Air Bohemia chce letos v létě vypravit první přímý let do Slovinska. Plánuje na něj nasadit letoun Pilatus PC-12. První let má ukázat, zda by o takové spojení byl pravidelnější zájem. Zamíří do  slovinského letoviska Portorož.

O plánu informovalo letiště na svém facebookovém profilu. „Momentálně jsme ve fázi sestavování ceníků,“ řekl Ondřej Doleček ze společnosti Air Bohemia. Ta je provozovatelem letadla Pilatus PC-12 registrace OK-PTT, které patří společnosti GO Point ze skupiny Integra holding podnikatele ve stavebnictví Petra Turka z Liberce. Na mnichovohradišťském letišti má letoun svoji základnu.

Podle Dolečka vycházejí náklady na jeden let na šest tisíc eur, jedno místo v letadle u tohoto letu vyjde na zhruba 25 tisíc korun.

Společnost Air Bohemia pomáhala provozovateli letiště Aero – taxi OKR získat i IATA kód HRA pro letiště. To bylo v minulosti využíváno armádou, nyní slouží pro běžný civilní provoz. Jeho výhodou je blízkost dálnice D10 či Mladé Boleslavi, proto ho využívají například manažeři Volkwagenu a Škody Auto. Pravidelnou linku žádnou nemá. Dosud největšími strojem, který zde přistával s cestujícími, bylo ATR 72, šlo o několik letů s fotbalisty klubů, kteří mířili na zápasy evropských pohárů s fotbalisty Liberce.

 

 

Tagy Air Bohemia HRA Letiště Mnichovo Hradiště Pilatus PC-12
40 komentářů