Letecký most z Číny pokračuje, během prodlouženého víkendu přiletí šest strojů

Nákladní letoun 777F společnosti China Cargo v Praze. Foto: Letiště PrahaNákladní letoun 777F společnosti China Cargo v Praze. Foto: Letiště Praha

O prodlouženém velikonočním víkendu přiletí do Česka z Číny šest letadel dopravce China Eastern se zdravotnickým materiálem na boj s

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dan

Chápu, že při současné situaci to v požadovaném množství asi nikdo jiný než Čína nedodá. Ale mohli by zveřejnit ceny např. z ledna a ceny, za které to kupujeme dneska. Jenom aby se ukázalo, jak trapné bylo to klanění čínskému velvyslanci u prvního letadla.

Pedro72

Pokud tomu dobře rozumím, tohle jsou dodávky pro stát. Kudy se sem pak dostávají dodávky pro firmy a do obchodů?

J.L.

Nikudy. Stát si přivlastnil monopol.

Pedro72

To není pravda, se vším krom FFP3 se legálně obchoduje a import není omezen. Tak by mě zajímalo, kudy se to vozí, v jakých objemech a jestli není problém v dnešních cenách za kargo.

J.R.

Pokud vím tak částečně pro stát a částečně komerčně lítají cargo do Ostravy takže bych řekl že tudy a pak klasicky po silnici 😉

Hans

Me přijde docela legrační , jak furt píšou Opočínek u Pardubic.
Opočínek je normální městká část Pardubic už desítky let…
To před měsícem napsal nejakej trouba a všichni to neustále přepisují

Démon

A oni jsou to Popkovice co?

Hans

Letiště je v katastru Popkovic – tedy přesně Pardubice VI- Popkovice, připojené byly za Adolfa v roce 1943.
Opočínek je součástí kdysi samostatné obce Lány na Důlku, které patří pod Pardubice od roku 1986.
Přesně je tedy Opočínek taky Pardubice VI.

Hans

Je to stejne, jako kdyby se říkalo Ruzyně u Prahy ..

Lukáš F.

Tady se ale nemluví o letišti, to je skutečně v Pardubicích, ale o Opočínku, což je vesnice někde na půl cesty mezi Pardubicemi a Přeloučí, která se nějakým řízením osudu stala administrativně součástí Pardubic.

Sinep Anigav

„.. což je vesnice někde na půl cesty mezi Pardubicemi a Přeloučí.. “ takhle to zní dost vidlácky, ale už od první republiky je to významný bod energetické přenosové soustavy (která tenkrát ale ještě nebyla propojená do jednoho celku)

Jiří Kouba

Ne, právě i Opočinek je součástí Pardubic.

Hans

Lukáš F.
Ty asi neumíš číst 🙂
Opočínek je městská část Pardubic od roku 1986, jedná se o nejzápadnější část města , Pardubice VI

marf

je mi prosim schopen nekdo vysvetlit proc ty letadla litaji do prajy ne do pardubic? do opčinku je to z pardubic jen 5km. a kdyz tam sedne ruslan tak pro 777F ta ranvej musi taky stacit ne? dekuji

Jan Sůra

Ze Šanghaje to létá v časech zrušené linky China Eastern kvůli slotům. Ta je do Prahy. Logika se teď hledá v logistice místy těžko, například materiál transportovaný do Ostravy se pak převáží do Sedlčan.

LWQ

CFMU v tehle dobe kdyz „nic“ neleta resi kdo vyuzije jaky sloty? Zajimave.

XXX

protože reklama na Prahu

Tomáš

A aby měli pepíci pocit že tam něco vůbec ještě něco lítá 😀

Démon

Spíše proč se to vozí z Číny. Za ten měsíc už jsme si to mohli vyrábět sami

Lukáš F.

Protože Hamáček to od českých firem neumí objednat.

Permonik

Protože když se podivate na kapacity českých firem, tak to pokrýva poptávku z hruba 1/20-1/40.

Daniel Mach

Můžete sem dát odkaz, odkud ta čísla máte? V poslední době slýchám spoustu odlišných verzí. Každopádně by mohl už konečně někdo tu 1/20 objednat u nás a ne jí dovážet z Číny. A to si myslím, že naše firmy by toho zvládli víc, a byl by menší odpad nekvalitního materiálu.
Bohužel se mi zdá, že když se stát řídí jako firma, může to skončit i krachem, ačkoli za normálních okolností stát zkrachovat prakticky nemůže.

Permonik

S tím odkazem to bude horší. Protože poptávku jsem odvodil z množství nákladu co přivezlí Ruslany, China Cargo, 2x Smart Wings a Uzbekistan airlines dle info z jednotlivých nákladu, je zhruba shodné s tím co je v článku, mělo to být za cca 14-16 dní, od prvního Ruslanu do 8.4 myslím.. Mám to v Excelu, chybí tam minimálně ještě Go2sky. No TU Liberec, slibuje 1000000 respirátoru měsičně (ve spolupráci), denně 100 000 nanofiltru do roušek. Začli na tom dělát cca 17.3. Jeden výrobce respirátoru psál že koncem ledna má týdenní kapacitu 2000 respirátoru (odkaz bych možna dohledál), jeho kokurence asi… Číst vice »

Daniel Mach

Našel jsem třeba Linde nebo Messer Technogas. Ale jsou to nabídky, neoášou jaké množství jsou schopni zajistit třeba během týdne.
https://www.szo.cz/cs/lekarske-pristroje/tlakove-lahve-o2/
Jen Vítkovice Cylinders uvádějí, že jsou schopni dodat 38.000 lahví měsíčně. Ke 2.4., kdy článek vyšel, ale ještě stát neřekl, že je chce. (?)
https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/vitkovice-cylinders-jsou-pripraveny-dodavat-zdravotnikum-specialni-lahve-20200402.html

Permonik

Linde a Messer jsou zprácovatele plnů a myslím si že spíš ty láhve v Evropě nakupuji (nenašel jsem nikde info jak to je). Jo vitkovice to jsou . 23 000 v Ostravě a 15000 v Sosnowci. Měsiční produkce za duben primárně určeno pro ČR, SK, PL. Zdroj Twitter Světlíka