Letecká pomoc. AirBaltic si od UIA pronajme jeden Boeing včetně ukrajinské posádky

Boeing 737-800 společnosti Ukraine International v Mošnově. Foto: LKMT SpottersBoeing 737-800 společnosti Ukraine International v Mošnově. Foto: LKMT Spotters

Smartwings začaly nabírat ukrajinské palubní průvodčí.

Lotyšský dopravce airBaltic se rozhodl pomoci největší ukrajinské letecké společnosti, která je postižena uzemněním letového provozu v zemi napadané Ruskem.

Od dnešního dne bude pro airBaltic létat Boeing 737-900ER společnosti Ukraine International Airlines včetně posádek. Půjde o takzvaný ACMI pronájem. Boeing bude postupně nasazován do celé sítě airBaltic.

Od lotyšského dopravce jde především o pomoc ukrajinským aerolinkám, jak udržet potřebné nalétané hodiny pro palubní personál a piloty. AirBaltic se už dříve rozhodl zcela sjednotit flotilu a používat pouze letadla Airbus A220-300, teď udělá výjimku. “Ukraine International Airlines jsou naším dlouhodobým spolehlivým partnerem. Pronájmem letadla umožníme práci zaměstnancům ukrajinské společnosti,“ uvedl šéf airBaltic Martin Gauss. „V době, kdy nemůžeme létat, jde pro nás o velmi cennou a symbolickou pomoc,“ řekl viceprezident UIA Sergej Fomenko.

Ukrajinský letový personál se má objevit i na palubách českých Smartwings. „Máme velkou radost, že se spolupráci podařilo nastartovat a téměř 60 ukrajinských palubních průvodčích již rozšířilo naše řady. S desítkami zájemců přijímací proces nadále probíhá. Věříme tak, že další z nich u nás v blízké době opět přivítáme,“ uvedl dopravce na Twitteru.

Tagy airBaltic pomoc Ukrajině smartwings Ukraine International Airlines
12 komentářů