Dopravci Železnice

Leo Express začal prodávat jízdenky na spoje v Pardubickém kraji. Je levnější než ČD, ale ne pro všechny

Alstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo Express
Alstom Lint v barvách Leo Express v Ústí nad Orlicí. Foto: Leo Express

Společnost Leo Express zahájila prodej jízdenek na své nové spoje v objednávce Pardubického kraje na tratích na Orlickoústecku a pro spěšný vlak z Lichkova do Prahy. Ceník je nastaven mírně pod úrovní krajského tarifu IREDO a Českých drah. Pravidelně dojíždějícím na tarif Českých drah ale naopak může cestování podražit.

„V naších vlacích bude platit krajský tarif IREDO, díky kterému budou moci lidé snadno přestupovat na návazné vlaky a autobusy. Zároveň si mohou zakoupit jízdenky i přímo na spoje v síti Leo Express, které pro ně budou v průměru o několik korun levnější. Především cestující, kteří vlaky využívají pravidelně, tak při cestování s Leo Express ušetří,“ vysvětluje Jindřich Škripko, ředitel Leo Expressu pro závazkovou dopravu. Firma nebude ale nabízet například traťové jízdenky.

Leo Express vyjíždí na tratě Ústí nad Orlicí – Mlýnický Dvůr, Dolní Lipka – Hanušovice, zavádí také spěšné vlaky Praha – Lichkov. Nákup jízdenek bude možný na pokladnách v Králíkách, Jablonném a Letohradu. Stejně tak přímo ve vlaku nebo na webu dopravce. Firma zatím neprodává jízdenky na plánované spojeni vlakem do polské Vratislavi. Spěšné vlaky jsou na území Pardubického kraje v závazku Pardubického kraje, ve Středočeském a v Praze má ve vlaku platit tarif PID. Leo Express zatím neumožňuje nákup jízdenky elektronicky mezi Kolínem a Prahou.

Cestování naopak zdraží těm, kteří dosud jezdí na traťové jízdenky Českých drah. Například z Lichkova do Ústí nad Orlicí za cestování s IN50 zaplatí cestující 840 Kč, měsíční jízdenka podle tarifu IREDO vyjde na 1320 Kč. I se započítáním nákladů na IN50 tak náklady na pravidelné dojíždění výrazně vzrostou.

Leo Express na Orlicku nasadí celkem čtyři nízkopodlažní jednotky Alstom Lint s kapacitou 120 míst pro sezení, ve kterých je samozřejmostí wi-fi či klimatizace. Umožněna je rovněž přeprava jízdních kol či lyží. Jednotky jsou nízkopodlažní, jsou vybaveny nájezdovou plošinou a bezbariérovou toaletou. Pátá jednotka pak bude umístěna v Letohradu a bude v případě potřeby nasazena jako záložní nebo pro posílení spojů. Nasazena bude také další elektrická jednotka ve standardu Leo Expressu, která region ve všední den spojí jako spěšný vlak přímo s Prahou a od pátku do neděle také s polskou Vratislaví. Připraveny jsou také návazné autobusové spoje na Dolní Moravu.

Příklady cen: (relace/cena LE/cena IREDO/cena ČD základní jízdné/cena ČDI25)
Lichkov – Ústí nad Orlicí 44 / 44 / 60/ 45
Dolní Lipka – Letohrad 36/ 38/ 47/ 35
Letohrad – Ústí nad Orlicí 24 / 26 / 30/23
Ústí nad Orlicí – Pardubice 52/70
Lichkov – Praha 180 / nelze/ 229/ 180
Choceň – Přelouč 52 / 65 / 78/59

Jízdní řády
Ústí nad Orlicí – Mlýnický Dvůr 
Dolní Lipka – Hanušovice 
spěšné vlaky Praha – Lichkov

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ušatá
Host
Ušatá

Tak to asi v pravidelné dopravě vlakem zůstane zde hodně cestujících, protože to zvýšení nákladů na dojíždění je neúnosné a neprodávání traťových jízdenek je také absurdnost. To si měl PK zajistit. A zase vše půjde do aut. Navíc je to stále dělán o na dopravu po kraji, ale je hodně lidí, kteří jezdí i přes více krajů a pro ty musí zůstat ty slevy a nabídky současné. Jinak nezavádět. Otázkou je, zda konečně toto bude mít i ten státní tarif. Vypadá to, že se vracíme tak do dob Rakousko – Uherska, když se vlaky začalo jezdit. Asi žádané retro. Prostě… Číst vice »

Bigben
Host
Bigben

Pro kraj je Leo určitě dražší než ČD, a navíc mu dotuje vlaky po koridoru i mimo kraj

Jan Hojsák
Host
Jan Hojsák

Když tak čtu, že LeoExpress si přenechá služby pokladen, nebylo by od věci se domluvit s majiteli staré nádražní budovy na orlickoústeckém nádraží a otevřít i pokladnu zde. Když tu budou stavět osobní, spěšné i jejich mezinárodní vlaky, určitě by se poladna hodila. Myslím, že by si tím dopravce pošramocenou reputaci aspoň trochu u místních polepšil.

Ale stejně by to nezměnilo nic na tom, že mi prostě cestování s IN 50 vyjde levněji.

Pandrhola
Host
Pandrhola

To je ekonomický nesmysl. Na prodej IDS jízdenek už tam kraj pokladnu má a nemusí ji dotovat, protože ta se uživí samostatně. Pokladnu Leo by kraj dotovat musel, protože prodejem komerčních jízdenek, které většina kupuje na netu, se ta pokladna prostě neuživí.

VýpravčíXY
Host
VýpravčíXY

Za cca tři týdny se má začít jezdit, ale jak to bude s čekáním na přípoje v případě zpoždění, to zatím nikdo neví. Alespoň nám ( výpravčím a dispečerům SŽDC ) to nikdo ještě neoznámil. Ano, nějaké čekací doby budou. Ale jak se to bude řešit v případě mimořádností, to se neví. Dnes si dispečer dopravce ČD sám řekl o případné prodloužení čekacích dob. Jestlipak dispečer LEO dá souhlas s prodloužením čekacích dob, když vlak bude opožděn o 5 minut víc, než budou čekací doby ? A naopak.

David
Host
David

A proč se ptáte tady, když jste od SŽDC? To vy byste měl informovat nás, ne obráceně.

Vlastik
Host
Vlastik

Tak si říkám, jestli je výhodnější mít nějaký plně integrovaný krajský tarif. Protože u nás ve Zlínskem kraji, je to zatím v nedohlednu. Na rozdíl od jiných krajů.

nowas
Host
nowas

„Pravidelně dojíždějícím na tarif Českých drah ale naopak může cestování podražit.“ A je to. Celou tu srandu zaplatí pravidelní cestující. Ušetří kraj a občasní cestující.

Milos
Host
Milos

Kraj neušetří když je Leo dražší než ČD

Tronda
Host
Tronda

Jaká, že byla nabídka ČD pro tyto dvě tratě? Hoďte odkaz a nikoliv na zprůměrovanou cenu za celý kraj, kde jsou všechny možné ojeté šroty, jako 810, 814, atd.

zesp
Host
zesp

A bude teď vůbec něco pod těmi dráty z Ústí do Lichkova jezdit v elektrice? Tedy myslím v osobní dopravě?

Dominik
Host
Dominik

Evidentně ne.

pozorovatel
Host
pozorovatel

No, asi ne – minimálně až od chvíle, kdy začnou jezdit paštikářovy vlaky do Vratislavi.

TomCat
Host
TomCat

Náklady a vyjímečně Spěšňák…

Je to smutný.. :/

libor
Host
libor

to by snad měla být podmínka provozu, ne? hlavně si pak všichni budou plácat, jak zadrátovali trať, jak je to teď víc eko, a pak tam objednají toto. bože…

Kuba
Host
Kuba

Pokud je pod drátem celé rameno, tak možná. Ale tady končí dráty v Lichkově. Co s tím? Přestup na pár km? Ty dráty se tam tahaly kvůli mezinárodní nákladní dopravě, aby měly užitek i pro regionální osobku, tak by musel vést aspoň do Králíků.

dopravák
Host
dopravák

Těch lidí, kteří jezdí z a do oblasti východně od Lichkova vlakem, není rozhodně tolik, aby to zdůvodnilo elektrizaci trati až do Králík: když už budovat elektrizaci dál za Lichkov, tak smysluplné by bylo jedině udělat ji přes Hanušovice do Bludova pro nákladní dopravu, a pak by se možná ten fousek do Králík mohl „svézt s tím“, ale jinak je to v době počátků boomu hybridních vozidel pro (regionální) osobní dopravu nesmysl.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Takže se má přestupovat v Lichkově? Ideálně asi do Regionovy, která tam dojede ze Třebové, služebně.

Pandrhola
Host
Pandrhola

Ústí nad Orlicí – Pardubice 52/70
Nechybí tam něco ?

Jan Koukal
Host
Jan Koukal

Tak jsem se podíval na aplikaci IDS IREDO je to pouze jř a je tudíž k ničemu. Řekl bych že nejlepší aplikace pro cestování v krajích je PID Lítačka co tak udělat srovnání různých aplikací pro cestující bez nějakých předplacených karet?
Možná by to bylo dobré téma na nějaký článek.

Dominik
Host
Dominik

Jedno z mínusů bude i to, že bez IREDO karty už nepůjde zakoupit jedna jízdenka pro přestup vlak/vlak, když pojedu do Letohradu z kterékoliv další stanice, jak Ústí nad Orlicí, v Pce kraji.

pozorovatel
Host
pozorovatel

Tu pitomost, že v IDS nelze zakoupit (papírovou) přestupní jízdenku bez vlastnictví karty, vymysleli snad skutečně jedině v OREDO. Nebo to snad vyžaduje ještě i nějaký další IDS, resp. jeho organizátor?

Jiří Kuba
Host
Jiří Kuba

IREDO jde jen o to, aby si každý koupil IREDO kartu. O nic jiného. Teď když zjistili na oredu, že bude Leo o pár korun levnější a že se IREDO karta za 150 Kč nevyplatí, tak vymysleli na dva měsíce akci za 30 Kč… To je výsměch těm, co si ji nyní už koupili. Kdo jim vrátí rozdíl? Asi nikdo. Pořád lidi nechápete, jaká je to hra na vaše peněženky a že ty žvásty o „zvýšení kvality cestování“ je jen zástěrka??

Dýdžej
Host
Dýdžej

A to se dá najít kde? Web OREDO/IREDO mlčí

TomCat
Host
TomCat

Taky by mě zajímalo. Informaci o tom, že IREDO karta se nabízí se slevou na 30kč jsem nikde nenašel…

režista ČD
Host
režista ČD

Asi máte pravdu: v Praze si mohu „lítačku“ nehrát i na In-kartu ČD (včetně zaměstnanecké „režijky“) a nepotřebuji si kvůli tomu ani pořizovat (ani nikde předkládat) žádnou další fotografii na fotopapíru (a v Plzni snad funguje něco podobného také), ale těm hradeckým hovadům z OREDO asi jde opravdu jen o zisk = aby někomu ze svých kámošů, kteří zajišťují výrobu čipových karet, přihráli nějaký další kšeft a OREDO z too mělo rabat.

Karel
Host
Karel

Tak je to ve většině těch „zónových“ IDS, že obyčejné papírové jízdenky za hotové nejsou přestupní.

Modré zábradlí
Host
Modré zábradlí

A které IDS to jsou?

Dominik
Host
Dominik

Ve většině? Pokud vím, tak většina IDS nabízí běžně i papírovou přestupní jízdenku.

Georg
Host
Georg

neprestupni bez karty je sid a oredo, ostruvky kretenismu…

Samo
Host
Samo

Ak sa nemylim, tak podobne to ma ODIS, nie? Tam je tiez prestupne cestovne (mimo MHD) len z ODISky.

Inak tymto systemom nerozumiem, idu proti samotnej podstate IDS, teda moznosti cestovat na jeden doklad celu cestu.

Cyklista
Host
Cyklista

Navíc od nového roku už u DPO nebudou papírové jízdenky vůbec.

Man_and_machine
Host
Man_and_machine

Ano, jeste IDOL neumoznuje prestup na papirovou jizdenku

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Inu tarif je třeba „propracovat“, bez všech těch „vychytávek“ by to nebylo ono.

Cestující prokazuje věk přednostně průkazkou, tvrdí předpis. A někdo z toho vyvozuje, že občanka nestačí.

Honza
Host
Honza

Jak to bude s tarifem přes hranice do Polska? Tuší někdo? Bude nějaká obdoba dosavadní jízdenky region Pardubický+Polsko?

Jiří Kuba
Host
Jiří Kuba

Na to zapomeňte. Leo a hejtman si společně vymysleli tuhle šaškárnu, jak se dostat z dluhů, které má na hlavní trati. Vše z kraje je udělané na míru Leo včetně dotovaných spojů do Prahy. Jestli tohle je šetření jako správný hospodář, tak to si myslím pravý opak. Při cestující se vše jen zkomplikuje. Ať už se jedná o nutnost mít dvě jízdenky a nenavazování spojů v Ústí nad nad Orlicí. Takže nějaký síťový tarif jako má ČD s Polskem je nereálný. Všem se více méně cesta zdraží. Je to vše obyčejná lumparna za bílého dne. Ale hlavně, že bude ve… Číst vice »

Miloš
Host
Miloš

Státní ČD ale mají místo Lintů 810, takže se zvýší komfort

Martin Nosek
Host
Martin Nosek

Na mnoho vlaků je plánován pouze krátký Lint s 52 místy oproti klasice či Panteru ČD s kapacitou kolem 200 lidí. Jo to bude v pátek a neděli komfortu, až bude přetejkat

Kubrt
Host
Kubrt

Tam jezdí panter?

pozorovatel
Host
pozorovatel

Panter teď sice asi ne, ale třívozová „klasická“ souprava má rozhodně víc míst k sedění než 120, to snad rozporovat nechcete!

TomCat
Host
TomCat

Jezdí. Hlavně ale o Víkendech

Tronda
Host
Tronda

Panter se na Lichkov podívá možná o víkendu, pokud ho mají ČD provozní. V pracovníí dny, kdy jsou ty plné vlaky tam nejezdí.

vetchý stařík
Host
vetchý stařík

Panter či „nepanter“ – podstatná je nabízená kapacita soupravy,abych nemusel jet i těch asi 18 minut vstoje, protože mladí jsou pochopitelně rychlejší a při přestupu stačí obsadit místa k sedění dřív, než tam dojdu já. A když je vaše hujerské generace taou Netolický vychovaly k takové „asertivitě“, k jaké je vychovaly, tak se nedivte, že mi vadí, že 120 míst k sedění obsazených mlaďasy těm starším připadá jako dost málo.

Gajda
Host
Gajda

A to já si pamatuju dobu cca 12 let zpátky, kdy jsem si postál v IC Ostravan pěkně z Olomouce až do Pardubic pěkně na chodbičce. A to tu tehdy nebyla zlá konkurence, já měl In kartu a všechno mělo být růžový. Vlak vyšší kvality toho jedinýho správnýho dopravce, cesta na víc jak hodinu a nebolelo to nikoho.

Tronda
Host
Tronda

Tak teď pojedete přímým vlakem a nebudete přesedat kdesi na Lichkově, jehož jedinou předností bylo velké nádraží a také to, že se tam od Králíků přesedalo vždycky.

Marián Pískala
Host
Marián Pískala

No nevím jak u vás, ale u nás neděle, kdy jezdí studenti do škol, patří do víkendu a to tam ten Panter jezdí a jezdí stabilně. Navíc jezdí na takovém spoji, který je pro studenty ve výtečné časové poloze a tedy po střechu plný. Nemusíte ze sebe za každou cenu dělat idiota 😉

V X tam pro změnu ráno jezdí narvaný Ešus do Pardubic s kapacitou 310 míst. Nově to bude 480. Jaký je zde rozdíl kapacity? Jenom mínus necelá třetina, že?

Mimochodem, ČD nabízely vozbu Pantery i v X, kraj odmítl.

Martin Nosek
Host
Martin Nosek

480 není kapacita, ale řada vozidla, aby nedošlo k omylu. Kapacita 480 je něco kolem 230 osob.

Tronda
Host
Tronda

Jo jezdili by s tím do Králík, nedělejte ze sebe idiota, který vyžaduje, aby si všichni povině přestupovali v jakési vesnici.

Georg
Host
Georg

ja tam jel patecnim vecernim vlakem ve slozeni regiosuk a sukafon. moc panterovate to nevypadalo…

malej-jarda
Host
malej-jarda

Kapacita 52 míst? To je vlastně taková trochu novější 810. 🙂

Honza
Host
Honza

Zhoršení pro mě, to je jednoznačné, tuto jízdenku jsem hodně využíval. Tak příště asi do Polska s Flixbusem a nebudu muset řešit dva tarify.

-TR-
Host
-TR-

Bude zřejmě relační tarif LE – KD, stejně jako existuje tarif ČD – KD (přes Harrachov) nebo GWTR – KD (přes Královec a Meziměstí).

dopravák
Host
dopravák

Když tam občas jedu a vidím odpolední třívozový vlak z Ústí nad Orlicí do Letohradu plný studentů a lidí jedoucích z práce, tak těch 120 míst k sedění mi na takové vlaky přijde docela málo – to tedy rozhodně žádné zvýšení kvality cestování nepřinese. Leda by aspoň tyto vlaky posilovali tou záložní jednotkou, ale to si ani dost dobře představit nedovedu (další strojvedoucí navíc aspoň na to spojení a pozdější rozdělení) …

Železničář z venkova
Host
Železničář z venkova

Ono nejde o zvýšení kvality a už vůbec ne o cestujícího.
Je potřeba dohodit džob kamarádovi jenž mi dělal volební kampaň (Radimek) a jehož potápějící se firmička se potřebovala dostat k cecíku státního penezovodu. No a Leošek se svými třemi tramvajemi, co dostal od tatínka na hraní se s tím svezl aby se neřeklo a nevypadalo to moc blbě

Jimbo Jones
Host
Jimbo Jones

Tak LEO vlaky jsou vlastně džob pro Jančuru… slušná paranoia.

Tronda
Host
Tronda

Modrá guma z venkova je celá paranoidní.

David
Host
David

Ty už jsi zralej na nějaký sedativa. Co sem pleteš RJ?

Gajda
Host
Gajda

No dřív se dohazovalo jen jednomu, ten měl svoje jisté a náhle se to začalo trošku zadrhávat. Ale pro ČD je to přeci jen plus, argument byl vždycky 7000 spojů denně, jezdíme všude, holt to nejde. Tak teď když přišly o 5% výkonů, už nebude potřeba +-5% těch nejhorších kočárů a zase se zlepší kvalita cestování s národním dopravcem. Ani v Německu nemají jen DB, v Rakousku jen OBB a tak dál. Jen se tam trošku víc myslelo na ty co tím vlakem jedou.

Marek
Host
Marek

Jsem si myslel, ze na dedine umi napocitat do peti.

Martin Nosek
Host
Martin Nosek

A to si představěj, že na cca čtvrtinu vlaků mají plánován pouze Lint 27 s 52 místy. Mj. například vlak na 8 do Letohradu.

Thijs
Host
Thijs

Redakci:

Z Dolní Lipky do Letohradu lze koupit IREDO jízdenku a to za 38 Kč. Dolní Lipka je součástí zóny Králíky…
http://www.oredo.cz/files//Tarifni%20mapy%202019%20A4%20JPG/Letohrad.jpg

pozorovatel
Host
pozorovatel

„Dolní Lipka – Letohrad 36/ nelze/ 47/ 35“
Proč je tam to „nelze“ – co tomu brání?

Indian
Host
Indian

Nic tomu nebrání. Na Iredo je to 38,-

pozorovatel
Host
pozorovatel

Já jsem si to myslel také, ale proč tam tedy autor textu napsal „nelze“?

Marián Pískala
Host
Marián Pískala

Protože už několikrát ukázal, že problému nerozumí, ale bude se za svoji pravdu hádat?

Rýpal
Host
Rýpal

Bože ta budova je odporná. lepší foto nebylo?

Rýpal
Host
Rýpal

Až spadne(a že spadne) bude tam krásný místo Pro rozpuleni nástupiště další průjezdny koleje pro nové spojení za ústím a před chocni kde bude mimourvnovy rozplet. Celkově ale bude konfigurace nástupiště potom jiná.

Martin Nosek
Host
Martin Nosek

No, nic proti k té kapacitě 120 míst, ale na hromadu vlaků jsou plánovány pouze motorové vozy řady 832 o kapacitě celých 52 míst. A vůbec nejvíc se mohou cestující těšit na vlaky, které ČD vozily v soupravě o kapacitě kolem 200 cestujících a které bývaly v pátky a neděle narvané po strop 🙂 Ale jo, bude o korunu levnější a zbytek vrátí v leo korunách 😀

A mohu se zeptat proč by nemělo jít IREDO z Dolní Lipky do Letohradu? Podle mého skromného názoru normálně koupit jde a stojí 38 korun.

Tronda
Host
Tronda

Kapacitu si objednává kraj, kdyby si objednal větší, dostane větší a kdyby si u jiného dopravce objednal tu samou, dostane tu samou.

Marián Pískala
Host
Marián Pískala

Kraj si objednal kapacitu, kterou mu byl milenec schopný dodat. Kdyby kraj objednal vyšší kapacitu, LE nesplní podmínky, případně bude dražší než ČD. To jen Vy to stále nechcete pochopit a děláte ze sebe idiota. My co ty vlaky využíváme víme, jak jezdí plné.

Tronda
Host
Tronda

Máte ke svým blábolům důkazy, nebo jen ze sebe za každou cenu děláte idiota? Jo a když se nedávno řešila kapacita Valašských Expresů, tak jsme se dozvěděli, že je taková proto, že si to tak objednal objednatel a ten správný dopravce jen plní objednávku, takže vašimi slovy by milenec nebyl stejně schopen dodat kapacitu větší.

Milos
Host
Milos

Dražší je i tak:
ČD – 123 Kč vlkm
LE – 126 Kč vlkm

Indian
Host
Indian

Zapomněl jsem dodat, že je zohledněna cena IN karet. Uvažována je roční aplikace za IN 25 za 450,- a IN 50 za 2990,-

Josef22
Host
Josef22

Docela by mě zajímalo, jak je možné, že jízdenka Lichkov – Praha s tímto spěšným vlakem bez přestupu stojí 180 Kč, když při použití Os Lichkov – Ústí a přestupu do komerčního spoje Ústí – Praha mě to vyjde na krásných 423 Kč. Vlaky prakticky stejné kvality, akorát jeden z nich bez závazku… Přičemž Sp Lichkov – Praha jede také Stadler Flirt (minimálně podle jejich řazení na webu).

Cyklista
Host
Cyklista

A co je na tom nepochopitelné?

Železničář z venkova
Host
Železničář z venkova

Protože státní dotace.
Udělat tohle Dráhy, to by bylo řevu

Cyklista
Host
Cyklista

Ano Dráhy nikdy neuznají, že tam, kde dostanou dotaci by mohli jet levněji, než na čistě komerčním spoji. Potřebují dřít cestující za každou cenu =)

Manitou
Host
Manitou

Nejmenoval se ten článek původně jinak?

Indian
Host
Indian

Tak on tady chvíli byl i můj příspěvek, než byl smazán:-) Tak si ho zopakujeme, protože mám text pořád uložený ve schránce a uděláme si print screen, že:-) Ceny pro pravidelné dojíždění při aktuálních tarif IREDO / ČD IN25 / ČD IN50 na trase Dolní Lipka – Letohrad: Měsíční 1 140,- / 1 024,50- / 907,17- Čtvrtletní 3 078,- / 2 721,50- / 2 486,50- 4x čtvrtletní 12 312,- / 10 886,- / 9 946,- Ještě bych doplnil, že v článku je chyba u ceny Dolní Lipka – Letohrad. Dle autora na Iredo nelze zakoupit, což ale není pravda. Cena… Číst vice »

Štěpán
Host
Štěpán

Místo elektrických souprav motoráky, navíc se zlomkovou kapacitou (oproti stávajícím syslografům nebo panterům). Kam jen ta železnice spěje? Proč před 10 lety těch 1,5 miliardy zahučelo oknem kvůli elektrifikaci této tratě?

Lukáš Končický
Host
Lukáš Končický

No, asi byla chyba za těch 1,5 miliard neudělat dráty až do Králík.

Štěpán
Host
Štěpán

Asi tak

Dalibor
Host
Dalibor

co si objednali, to mají. Jestli se nepletu, tak na tuto kapacitu byla soutěž.

Bigben
Host
Bigben

Nebyla, bylo přímé oslovení

Mates
Host
Mates

Mám obavu, že ty prachy dostali jen proto, že se jednalo o trať do Polska….jinak by se rekonstrukce nekonala!!!! A mezi námi, ani Poláci moc nechtějí náklady tudy posílat, neb je to stojí víc peněz….
A to že pod drátem bude jezdit motorový vlak, to je jen a jen dotaz na současného hejtmana Netolického, co za to dostal 😁

Marťas
Host
Marťas

Stačí jen říct,že dostal….😉😁

Tronda
Host
Tronda

A co dostal za to, že ČD jezdí s motorovým vlakem z České Třebové do Zábřeha a už hodně dlouho? A že to tam doteď nevadilo?

Georg
Host
Georg

to je neco jinyho!!!

Štěpán
Host
Štěpán

Tam taky nemá motorák co dělat, nicméně tento nešvar by se měl postupně eliminovat. Na některých místech se to už podařilo (např. PL Blovice – Kozolupy, od nového GVD Os Tábor – České Budějovice, výhledově i tratě 073, 123 a 131), tak proč se to tady nově zavádí a to rovnou na 10 let?

Tronda
Host
Tronda

Problém hlavně je, že jediné velké město v té oblasti jsou Králíky a tam jaksi dráty nevedou, takže vlak stejně musí být motorový, Sp vlaky elektrické budou. Problém je jen v tom, že se někdo snaží naroubovat §1 – vždycky se to tak dělalo (vždycky se přesedalo na Lichkově) na skutečnost, že si bude muset na této trati koupit jízdenku, jako všichni ostatní.

pamětník
Host
pamětník

Vlastní Králíky jsou ve skutečnosti jen větší vesnice, byť oficiálně jsou (historicky) městem, přesto i s připojenými okolními obcemi nemají ani 5 tisíc obyvatel.
Historicky se nepřestupovalo v Lichkově, ale v Dolní Lipce, protože přímé osobní vlaky jezdily převážně v relaci Letohrad – Hanušovice a zpět. Přestupy v Lichkově se více rozšířily až v návaznosti na elektrizaci trati do Polska, kdy se i v osobní dopravě začala využívat elektrická trakce, u některých méně frekventovaných vlaků byla ovšem i po elektrizaci trati nadále využívána trakce motorová.

Štěpán
Host
Štěpán

No já ten někdo nejsem, pane Trondo, já vás ujišťuji, že režijku nemám a nikdy v životě jsem nic takového ani neviděl. Pokud by LE nasazoval elektrické vlaky (sám píšete, že se v Lichkově vždy přesedalo) a byly by to nějaké dostatečně pohodlné soupravy, neřekl bych ani slovo.

AAA
Host
AAA

Do švestek!

Zapa
Host
Zapa

Zase špatně, to se říkalo o Jančurovi.

jan
Host
jan

Uz jste s tema svestkama trapni.

Tronda
Host
Tronda

My s tím nezačali.

Filemon44
Host
Filemon44

Vy jste s tím nezačali a přitom to tu nikdo jiný neříká

Tronda
Host
Tronda

Neříká, ale cituje, to je rozdíl a jistě jste rádi, že se vaše skvělé výroky stále citují.😁

Mates
Host
Mates

Také věřím tomu, že tu už chvilu zůstanou, však hejtman na tom má nastavenou další kariéru a změna teď už není možná…..
ALE člověka mrzí, že jsou 3 týdny do zahájení provozu a ve stanicích či zastávkách ani jedna zmínka o změně dopravce, tarifu, jízdním řadu…. 😖

Tronda
Host
Tronda

Na zastávkách, kde zůstavají ČD snad jsou nějaké zmínky o změně tarifu – zdražení, zrušení zpátečního jízdného?

pozorovatel
Host
pozorovatel

„však hejtman na tom má nastavenou další kariéru“
No, podle too, jak se to zatím rýsuje, tak ta kariéra asi příliš hvězdná nebude: kdy vlastně budou příští krajské volby (pokud tu svoji pozici do nich vůbec ustojí)?
A to prý nutil dokonce paštikáře, aby převzal ZDO i na trati č. 238 (dle KJŘ) – ale ten měl asi aspoň trochu rozum …

Marián Pískala
Host
Marián Pískala

Ne, on tu 238+261 měl vzít původně, jenže potom se zjistilo, že tam toho jezdí moc, je to využívané a navíc je to moooc blízko Pardubic, takže by případný neúspěch byl moc vidět. Proto se vypsala soutěž na Letohradsko podle podmínek, které byl LE schopný splnit – mj. třeba snížení kapacity vlaků cca o třetinu až polovinu.

Tronda
Host
Tronda

Zdrojj vašeho tvrzení? Nebo jen ze sebe děláte idiota.

Jan Koukal
Host
Jan Koukal

No a další článek bude: Arriva zveřejnila jízdné a je levnější než ČD 😀

Vnější pozorovatel
Host
Vnější pozorovatel

Co teprve KŽC…

M.
Host
M.

To porovnání cen nebude úplně přesně – IREDO se od 15.12. zdražuje, takže tam budou ceny jednotlivých jízdenek v hotovosti ještě o něco výš…

https://zdopravy.cz/doprava-na-vychode-cech-podrazi-kraje-meni-tarif-iredo-35601/