Dopravci Železnice Zprávy

Leo Express v pátek obnoví vlakový spoj do Krakova, o prázdninách pojede denně

Jednotka Stadler Flirt. Foto: Leo Express
Jednotka Stadler Flirt. Foto: Leo Express

Leo Express v pátek obnoví po jedenácti týdnech přímé vlakové spojení z Prahy do Krakova. Vlaky budou jezdit do Polska v pátek a v neděli, zpět se budou vracet v sobotu a pondělí.

„Od poloviny roku pak budou moci lidé vyrazit do Krakova a dalších měst a zpět denně,“ doplnil mluvčí firmy Emil Sedlařík. Každodenní provoz chce dopravce zavést na období od 28. června do 2. září 2019, pak se opět vrátí k víkendovému modelu.

Na polské koleje Leo Express vyjel loni 20. července jako první a dosud jediný zahraniční soukromník v osobní dopravě. Od 9. října do 30. listopadu a následně i letos od 7. ledna byl provoz přerušen, což firma zdůvodňuje opravami na polském úseku trati.

„Naším cílem je nabídnout cestujícím denní vlaková spojení do Polska, která plánujeme protáhnout až na Ukrajinu, kam již nyní jezdíme autobusy. Kdyby nedocházelo k opravám na polských kolejích, jezdili bychom denně bez přestávek,“ doplnil Sedlařík

Vlak Leo Express vyjíždí z Prahy do Krakova v pátek a v neděli v 16:10 a do Krakova dorazí ve 23:25. Zpět z Krakova vyjíždí v sobotu a v pondělí v 04:53 a v 11:32 zastavuje na hlavním nádraží v Praze.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

A jak to vypadá se spojením na Vsetín?

liberal shark

To budou jezdit po té šílené trati z Petrovic do Trzebinie ?

jal

„Jízdní řád je pouze pro polské cestující, ale dopravci se nedivim. Kolik Čechů touží po výletě do PL?“

Při přestupu na bus v Bohumíně to používá kolem 10 cestujících. Převládají Ukrajinci jedoucí do Lvova.
O prázdninách jezdí dost studentů, hlavně z Asie.

Dělníci z Polska jezdí auty nebo podnikovým busem.

„akrakow je veřejnou dopravou dost nedostupný“

Krakow je dostupný každou chvíli busem z polského Těšína z nového terminálu u nádraží. Vlak od Prahy je v Č. Těšíně taky každou chvíli.
1/4 hodiny pěšky nebo taxi.
K tomu z ČR Flixbus , RJ , možností je dost.

jal

„Kolik lidim tam tak pojede? Protože turisti buď jedou ráno a nebo v podvečer aby je okouzlilo noční město a mohli se i ubytovat. Polští dělnici“ Dělníci jezdí autem nebo podnikovým busem. Dnes při přestupu na bus v Bohumíně přestupuje tak do 10 lidí, většinou Ukrajinci. Nejvíc lidí jezdí o prázdninách – hlavně studenti, většinou z Asie. Polštinu je slyšet málo. „třeba krakow je veřejnou dopravou dost nedostupný“ Kromě RJ, Flixbusu z ČR jede každou chvíli bus z polského Těšína z nového terminálu u nádraží , na hodinu, kterou potřebujete být v Krakově. Vlaky do Č.Těšína jezdí od Prahy každou… Číst vice »

michal

Upravte ty casy odjezdu a prijezdu. Mate to spatne.

Vincent

Tak blby cas.. Tim to zabili

Roman Svačina

Jízdní řád je pouze pro polské cestující, ale dopravci se nedivim. Kolik Čechů touží po výletě do PL? (já teda ano! Ale pro vetšinu je jakákoliv zmínka o čemkoliv polském jak posypová sůl v očích) Naopak Poláci jsou hodně zcestovalí…

Tomas

Dopravci se nedivím, protože prostě jen využije soupravu, která by jinak přes noc marně stála někde v Bohumíně nebo kde odstavují, takže dodatečné náklady jsou minimální. S nějakým úmyslným cílením na Čechy nebo Poláky to nemá moc společného.

Permonik

Otázka jak využije. Kolik lidim tam tak pojede? Protože turisti buď jedou ráno a nebo v podvečer aby je okouzlilo noční město a mohli se i ubytovat. Polští dělnici. Těžko pojedou v pátek odpoledne domu a do čech v pondělí ráno. leda že tam nechál točit polské strojvůdce, dojede si lokomotivou domu. A nebo to využiji polští turiste v sobotu do čech a v ndělie domů…

Ale rád bych se taky vypravil do Polska, do katowic v pohodě, ale třeb akrakow je veřejnou dopravou dost nedostupný (aspoň mi to tak příjde)..

Jan Sůra

Linka je postavená hlavně na polské turisty mířící do Prahy.

jal

Teď, když se Bohumíně přestupuje na bus, používá to tak 10 lidí. Občas jede jen mikrobus.
Boom nastane o prázdninách, kdy začnou jezdit studenti, hlavně z Asie. Poláků jezdí poskrovnu, spíš převažují Ukrajinci.

Krakov je dostupný z polského Těšína z nového terminálu u nádraží busem každou chvíli a do Č.Těšína jezdí vlaky od Prahy taky stále celý den. Podobně i do Katowic, kam se dá dostat i vlakem.

Polští dělníci jezdí auty, případně podnikovými busy.

Permonik

Měl jsem na mysli z Ostravy (Mošnov, Studénka), že není přimy spoj kde bych mohl ve trojko i s kolem. Ukazujemi to přes těšín ale s pěti přestupy, což je jak Ostrava – Brno s pěti přestupy.. https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/vysledky/?date=25.03.2019&time=04:00&f=Ostrava&fc=1&t=Krak%C3%B3w;%20Polsko&tc=1&af=true&v=%C4%8Cesk%C3%BD%20T%C4%9B%C5%A1%C3%ADn&vc=1&fcs=3
První spoj v 4:19 a cesta trvá 7:39 … další spoj 10:32…. A přes Prahu nepojedu. 😀

michal

Vlaky jezdily plne. Navic v ramci CR je to bezny spoj LE na Ostravu…
Dostat se do Krakova je dokonce jednoduchsi a levnejsi nez do Katovic. RegioJetem tam dorazite z Prahy nejrychlej a navic i za 250 czk. LE take nabizi nekolik prestupnich spojeni. CD/PKPIC maji navic prime spoje v nabidce.

michal

Jizdni rad je takovy, jaky dovolil polsky drazni urad. Stejne je to spoj pro turisty z Polska a oni to maji perfektni.

Lukáš Bouška

Proč již nejede Leo Express přes Zator Energilandii? Znamená to že se již do Zatoru s Leo Expressem nedostanu ani v budoucnu? 🙁

michal

Protoze to byla okruzni trasa, kterou pouzivali v dobe vyluky v useku Katovice-Krakov.

Petr

Na Energilandii by ovsem mohli dost cestujicich nalakat,verejne spojeni z Cr tam prakticky neexistuje,a park je to skvely 🙂

Petr plachta

Energylandia je super taky se tam chystáme, ale Leo expressem ti to je stejné na nic bo bys přijel do Zátoru v 10 večer a odjezd v 6 ráno což je úplně na nic. Jediná možnost je jet do Katowic a z Katowic jezdí speciální bus za 22zl myslím do energylandia a zpet