Leo Express přidá spoje mezi Prahou a Ostravou, na Slovácko nasadí autobusy

Jednotka Stadler Flirt společnosti Leo Express v Praze - Libni. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czJednotka Stadler Flirt společnosti Leo Express v Praze - Libni. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Důvodem změn je přepínání trakční soustavy.

Od úterý 14. června navýší  Leo Express počet spojů mezi Prahou a Ostravou o další dva páry. Důvodem je ukončení přímých vlaků z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště kvůli plánovanému přepnutí na střídavý proud v úseku z Přerova dál na jih. Jednotky Stadler Flirt Leo Express zvládají cestu pouze pod stejnosměrným proudem, z Přerova bude nově směrem do Otrokovic střídavý.

Leo Express nasadí z Bohumína do Prahy nové spoje s odjezdem z Bohumína v 5:13 a 13:28, z Prahy v 10:28 a 18:28. Už od dnešního dne přibude i noční spoj z Bohumína do Olomouce a České Třebové nebo ranní spoj z Přerova s příjezdem do Prahy v 8:39.

V případě spojení na Slovácko zavádí dopravce nové autobusové spojení z Přerova do Starého Města u Uherského Hradiště. Spoje budou vedeny přes stanice Hulín a Otrokovice.

Nízkopodlažní autobusový spoj bude mít kapacitu celkem 45 míst a bude nemístenkový. Cena jízdného mezi Přerovem a Starým Městem bude 99 korun. Autobus pojede v časové poloze dosavadních vlakových spojů.

Tagy LEO Express
86 komentářů