Lanovka na Petřín opět nejezdí, jeden vůz má problém s nápravou

Lanovka na Petřín. Autor: DPP - Petr HejnaLanovka na Petřín. Autor: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hlavního města Prahy musel dnes v pět hodin odpoledne neplánovaně zastavit provoz lanové dráhy na Petřín kvůli technické

Dopravní podnik hlavního města Prahy musel dnes v pět hodin odpoledne neplánovaně zastavit provoz lanové dráhy na Petřín kvůli technické závadě. Lanovka nepojede nejméně do sobotního poledne.

O zastavení informoval DPP v tiskové zprávě. Příčinou je závada na voze číslo 2. „Při  běžné kontrole za provozu byla mechaniky neočekávaně zjištěna nedostačující pohyblivost jednoho kola nápravy. Jedná se o závadu vnějšího ložiska, které je nalisováno za uchycovacím domkem. Vzhledem k prostorovému uložení není možné tuto závadu odhalit běžnou vizuální kontrolou,“ popsala mluvčí DPP Aneta Řehková.

Podle ní se DPP snaží, aby mohl lanovku zprovoznit co nejdříve. „Prvotně bude nutné vyjmout nápravu z vozu, odvézt ji do servisní firmy, kde bude žádoucí vyměnit všechna ložiska, osadit nápravu novými koly, sesadit a nově nalisovat vodící domky a poté opětovně nápravu nasadit na vůz,“ řekla Řehková.

Naposledy musel DPP mimořádně lanovku odstavit letos v dubnu na dva týdny.  Tehdy mechanici zjistili nejprve poškození bezpečnostní brzdy na jednom z vozů, po rozebrání byla zjištěna deformace nosného podélníku rámu vozu.

Tagy dpp Lanovka Petřín
7 komentářů