Lanovky

Lanovka na Petřín opět nejezdí, jeden vůz má problém s nápravou

Lanovka na Petřín. Autor: DPP - Petr Hejna
Lanovka na Petřín. Autor: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hlavního města Prahy musel dnes v pět hodin odpoledne neplánovaně zastavit provoz lanové dráhy na Petřín kvůli technické závadě. Lanovka nepojede nejméně do sobotního poledne.

O zastavení informoval DPP v tiskové zprávě. Příčinou je závada na voze číslo 2. „Při  běžné kontrole za provozu byla mechaniky neočekávaně zjištěna nedostačující pohyblivost jednoho kola nápravy. Jedná se o závadu vnějšího ložiska, které je nalisováno za uchycovacím domkem. Vzhledem k prostorovému uložení není možné tuto závadu odhalit běžnou vizuální kontrolou,“ popsala mluvčí DPP Aneta Řehková.

Podle ní se DPP snaží, aby mohl lanovku zprovoznit co nejdříve. „Prvotně bude nutné vyjmout nápravu z vozu, odvézt ji do servisní firmy, kde bude žádoucí vyměnit všechna ložiska, osadit nápravu novými koly, sesadit a nově nalisovat vodící domky a poté opětovně nápravu nasadit na vůz,“ řekla Řehková.

Naposledy musel DPP mimořádně lanovku odstavit letos v dubnu na dva týdny.  Tehdy mechanici zjistili nejprve poškození bezpečnostní brzdy na jednom z vozů, po rozebrání byla zjištěna deformace nosného podélníku rámu vozu.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiborV

Závady vozů se na této lanovce dost opakují. Proto mne napadá myšlenka, zda by to nechtělo vozy nové. I když vím, že lze provozovat bezpečně i lanovku 100 let starou (jel jsem s ní).

LiborV

Jel jsem i 100 let starým vozem lanovky. Ale má to Praha zapotřebí?

Michal

Njn, má to 30 roků… jestli je to na n.p. Vagonka Studénka moc nebo málo, těžko říci. Spíš bych řekl, že tak akorát čas začít hledat náhradu…

Na Hrebienku měnily vozy po cca. 37 letech a teď tam mají krásné od Gangloffa. Víc skloněné modely taky zvládají 🙂 https://bit.ly/2t8uSmt

Michal

*SE měnily…

kanarek

30 let ma skrin. Podvozek je z vozu z 30.let tedy pres 80 let…………

mirekk

„…odvést ji do servisní firmy“
eslipak někdo vyfotí jak ji tam vedou 🙂

Chachar Budvar

Jak to, že nejezdí? Vždyť mají druhý, ať nechají jezdit alespoň ten:)