Letecké společnosti Letectví Letiště

Lajky nestačily. Eurowings ruší linku do Košic, zavedly ji po hlasování na facebooku

Letiště v Košicích. Foto: Letiště Košice
Letiště v Košicích. Foto: Letiště Košice

Metoda výběru nových leteckých linek podle toho, jak lidé hlasují na internetu, se dceřiné společnosti Lufthansy příliš neosvědčila. Na konci března zruší Eurowings novou linku z Košic do Düsseldorfu, kterou zavedly letos po internetovém hlasování veřejnosti.

Vyplývá to z rezervačního systému aerolinky i odpovědi dopravce na facebooku. V ní Eurowings uvedly, že už v letním letovém řádu s provozem nepočítají. Konec oznámila firma jen necelé tři týdny poté, co linku zavedla.

https://www.facebook.com/eurowings.us/posts/294064084768093.

Na linku z Košic do Düsseldorfu nasazuje turbovrtulový Bombardier Dash Q400, let trvá téměř tři hodiny, což může být pro řadu cestujících odrazující kvůli hluku. Linka létá v pondělí, ve středu, pátek a v neděli. Cestující mají návaznost na 30 dalších linek v Evropě a Severní Americe. Pro řadu cestujících může být odrazující i malá frekvence letů.

Eurowings se rozhodly vybrat novou destinaci do své sítě netradičním způsobem: z šestice měst nechaly vybrat veřejnost. Lidé hlasovali nejprve na webovém portálu, tři města s nejvyšším počtem hlasů, Cork, Košice a Friedrischhafen, pak postoupila do finále, kde lidé vybírali na facebookovém profilu Eurowings. Ve finále jasně vyhrály Košice.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dvojiteF
Host
dvojiteF

Pridávam sa k používateľovi Tom. Letecká spoločnosť Eurowings ešte stále kompletizuje letný letový poriadok. Eurowings sa jednoznačne nevyjadril ani v onom spomínanom komentári na FB v ktorom sa odvolávate. A aby som to uzavrel, letisko Košice správu o ukončení liniek dementovalo a vyjadrilo sa že lety BUDÚ v prevádzke aj cez LLP. Takže by bolo vhodné aktualizovať článok aj o vyjadrenia letiska Košice.

S. Kaisler
Host
S. Kaisler

Nedá mi to nepostesknout si tak trochu mimo téma. Normálně na tomto serveru články o letecké dopravě nečtu, takže už od včerejška koukám jen na titulek tohoto článku a marně přemýšlím, co mohou mít pejsci létající kdysi do vesmíru (Lajky) společného s leteckou linkou do Košic. Až dnes ráno mi to nedalo, článek jsem otevřel a došlo mi o co jde. Holt už taky stárnu 🙂 :-).

Tom
Host
Tom

Nebudte hystericky a nesirte paniku. Pokial ma dobre oci neklamu KSC -DUS a KSC – MUC su to zatial sezone linky. Ktore zatial lietaju len v zime. Preto zatial nepredavaju letenky pre letnu sezonu. To asi ked oznamovali tie linky nepovedali alebo nikto z medii sa nepytal na to. Druha vec je ze kazdy den aerolinky upravuju svoj letovy poriadok. Vid onlineroutes. Tretia je ze Eurowings, Austrian, LH, LOT,CSA maju plno vnutornych problemov od nedostatku pilotov, lietadiel a letusiek.

Rail2005
Host
Rail2005

Čert vezmi „nějaké“ Košice, ale Eurowings od letního letového řádu ruší rovněž linku EW772/773 Köln – Praha. Mělo to výhodu, že v případě pozdního příletu do Kölnu se dalo jet do centra taxíkem (když člověk nestihnul S-Bahn, nebo byl zrušený). Nyní při cestě přes Düsseldorf nezbývá, než počkat na RE1, který jezdí jednou za hodinu. Takže efektivně již nebude možné z Prahy do Kölnu cestovat za řádově 4 hodiny. Nyní to bude v průměru 5 hodin a v případě meškání vlaku v DUS dokonce 6 hodin.

PetrN
Host
PetrN

A autem to zvládnete za 6-7h 🙂

Lkprak
Host
Lkprak

A druhá zavedená linka Eurowing do Košic (z/do Mnichova) soudě dle stránek aerolinky ke stejnému datu taky končí 🙁

Roman
Host
Roman

To je tak když hlasují lidé kteří poletí jednou za rok. Ono to sice je krásně takovou linku mít ale pokud s ní nebudu létat tak ji neuzivim 😳🤧

T.H.
Host
T.H.

To bude stejný princip jako petice za „zachování“ provozu na nějaké železniční trati, kterou na internetu podepíše „miliarda“ šotoušů, ale reálně tam furt jezdí akorát jedna babka exnádražačka bydlící ve stanici…

Tom
Host
Tom

😆