Lahůdka pro železniční fanoušky. 115 tunelů a 616 mostů Rhétské dráhy za 750 korun na den

Wiesenský viadutk na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhBWiesenský viadutk na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhB

Rhétská dráha (RhB) a švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism přichystaly na příští dny unikátní nabídku pro české fanoušky železnice. Na

Rhétská dráha (RhB) a švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism přichystaly na příští dny unikátní nabídku pro české fanoušky železnice. Na veletrhu Holiday World budou prodávat denní jízdenky platné v celé síti železnice zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO za zvýhodněnou cenu 750 korun.

O nabídce informoval Switzerland Tourism na svých stránkách. Lístky je kromě veletrhu možné objednat i přímo u českého zastoupení na webu MojeSvycarsko.com, podmínkou je ale uvedení hesla „Zdopravy.cz“ do objednávkového formuláře, na jednu e-mailovou adresu je možné objednat 2 jízdenky. (prodej byl v neděli 18.2. ukončen)

Běžná cena je 75 franků, tedy zhruba 1650 korun. Jízdenka platí na všechny vlaky v síti RhB včetně panoramatického vlaku Bernina a Glacier Express. Jízdenka je otevřená až do konce října a platí jeden kalendářní den od označení na nádraží. Při koupi tak máte
naprostou flexibilitu, kdy do Švýcarska pojedete. Děti do 6 let cestují zdarma, pro starší se vyplatí koupit denní jízdenku na místě, je za 16 franků.

Rhätische Bahn provozují vlaky v kantonu Graubünden na kompletně elektrifikované úzkokolejce s metrovým rozchodem. Celková délka sítě je 386 kilometrů včetně 115 tunelů a více než stovek mostů. Úsek mezi Thusisem a italským Tiranem je jednou ze tří železnic na světě, které jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Na trase překonává například průsmyk Bernina ve výšce 2 253metrů. Celou trať je možné projet i virtuálně v Google Street View.

Železniční fanoušci mohou využít i přímé spojení z Prahy do Švýcarska nočním vlakem, pro cestu k síti RhB stačí jeden přestup v Sargans.

Tagy Rhätische Bahn
15 komentářů