umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Dopravci Železnice

Lahůdka pro železniční fanoušky. 115 tunelů a 616 mostů Rhétské dráhy za 750 korun na den

Wiesenský viadutk na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhB
Wiesenský viadukt na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhB

Rhétská dráha (RhB) a švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism přichystaly na příští dny unikátní nabídku pro české fanoušky železnice. Na veletrhu Holiday World budou prodávat denní jízdenky platné v celé síti železnice zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO za zvýhodněnou cenu 750 korun.

O nabídce informoval Switzerland Tourism na svých stránkách. Lístky je kromě veletrhu možné objednat i přímo u českého zastoupení na webu MojeSvycarsko.com, podmínkou je ale uvedení hesla „Zdopravy.cz“ do objednávkového formuláře, na jednu e-mailovou adresu je možné objednat 2 jízdenky. (prodej byl v neděli 18.2. ukončen)

Běžná cena je 75 franků, tedy zhruba 1650 korun. Jízdenka platí na všechny vlaky v síti RhB včetně panoramatického vlaku Bernina a Glacier Express. Jízdenka je otevřená až do konce října a platí jeden kalendářní den od označení na nádraží. Při koupi tak máte
naprostou flexibilitu, kdy do Švýcarska pojedete. Děti do 6 let cestují zdarma, pro starší se vyplatí koupit denní jízdenku na místě, je za 16 franků.

Rhätische Bahn provozují vlaky v kantonu Graubünden na kompletně elektrifikované úzkokolejce s metrovým rozchodem. Celková délka sítě je 386 kilometrů včetně 115 tunelů a více než stovek mostů. Úsek mezi Thusisem a italským Tiranem je jednou ze tří železnic na světě, které jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Na trase překonává například průsmyk Bernina ve výšce 2 253metrů. Celou trať je možné projet i virtuálně v Google Street View.

Železniční fanoušci mohou využít i přímé spojení z Prahy do Švýcarska nočním vlakem, pro cestu k síti RhB stačí jeden přestup v Sargans.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Emmer

https://www.rhb.ch/cz/tickets-travelcards/tickets/1-day-travelpasses – dětská jednodenní je podle této stránky jen za 16CHF

Jiří Mazal

Denní jízdenku je možné koupit pouze k Halbtax, takže na toto se vztahuje výjimka, že jejich průkazku mít nemusím?

Jiří Mazal

Jan Sůra: díky, super. Psal jsem totiž na FCB Rhätische Bahn a tam se Halbtax pořád oháněli. Dám Váš zajímavý příspěvek i na vlaky.net

Miroslav

No já nevím. Sám jsem na tu stránku vlezl, ale nikde jsem nenašel sekci, kde bych měl povinně zadat heslo, které je zde uváděno.

Naopak tam píšou:

Na jednu emailovou adresu je možno zakoupit pouze 2 ks jízdenek s platností do 28. 10. 2018, do objednávkového formuláře je nutné vložit kód zaslaný v posledním newsletteru (prosinec 2017), který si můžete objednat i dodatečně na e-mailové adrese stprag@switzerland.com.

No pořád i tak nechápu, kam jako? Do poznámky?

Matti

Jsem asi slepý, ale ten formulář kterým to lze objednat je někde v tom článku na odkazovaném webu a já ho jen nevidím, nebo hledám na špatném místě?

jan

Díky za info..

Tomáš

Jo, Rhétská dráha je vážně nádherná. Určitě doporučuju navštívit!

Filip Chocholatý

Osobně si myslím, že na procestování Švýcarska je nejvhodnější interrail, který je velmi výhodný. Když tam člověk jede, tak snad si toho trochu projede víc že? K interrailu si již je doplatíte místenku, která činí u Glacier express v létě asi 33 franků a u Bernina express 14 franků, pokud si to ještě dobře pamatuji. Na rhénskou dráhu jinak místenky nepotřebujete, tedy nic doplácet nemusíte. Na focení jsou nejlepší v létě v zadu na normáních vlací rhénské dráhy tzv. vyhlídkové dřevěné otevřené vagony.

Lukáš Adamec

Když si koupím výše uvedenou jízdenku, do Glacier Expressu potřebuji ještě místenku, nebo stačí jen jízdenka?

Děkuji

Filip Chocholatý

Přiznám se Lukaši, že jsem to nikde nezahlédl. Ale oba tyto zmiňované expresy jsou povinně místenkované a i jako interrail platí na tyto expresy, ale je nutno dokoupit místenku, která je za globální cenu. Tedy předpokládám, že tohle bude stejný případ.

Lukáš Adamec

Děkuji za odpověď, taky si myslím, že to bez místenky v Glacier Expressu nepůjde…ale i tak to je lákavá nabídka 🙂