Kupkovy jednotky INSID povede dosavadní šéfka Centra služeb pro silniční dopravu
Označení vozů nové Inspekce silniční dopravy (INSID). Zdroj: MD ČR

Cílem inspekce má být posilování bezpečnost na silnicích a zajištění férových podmínek v kamionové dopravě.
stát je 30mld v mínusu a tomu by mělo odpovídat ohodnocení st zaměstnanců. Pokud politici sestaví vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet, nikdo nebude mít vůbec nic proti odpovídajícímu růstu jejich platů 🙂
To je dobra teorie. Ted mi reknete, kdo bude za deset korun na hodinu delat hasice, policajta, soudce, statniho zastupce..
Další naprosto zbytečná státní instituce. Nic nevyřeší, jen bude zase kam lít penize. Kolik nových úředníků to znamená? Jak znám fungování podobných institucí, bude na jednoho člověka v terénu minimálně jedna kancelářská krysa. K čemu tedy máme STK? Policii? Celni správu? Aha oni mají tolik práce , že by to nezvládli….
Úmyslně zničené tlumiče hluky výfuku také ohrožují život. Jen na přímo na silnici, ale mozkovou mrtvicí nebo infartktem srdce poté (zdroj zdravotní sestra z pohotovosti v VFN), co co ty „motorkáře“ a „mustangáře“ musíme poslouchat nepřetržitě celý den.
Kdy budou řešit toto?
Na tohle snad nemusíme zakládat nějaké speciální jednotky, to by měla zvládnout policie v běžné agendě, ale vlastně musíme, peněz je na to dost…
Chápu, když není policie schopna ohlídat nelegální reklamu na pár dálničních úsecích.
Já mám pod okny v 1.patře silnici místního významu a na ní rozdrobený a letitý pórovitý asfalt, když po tom jede osobní auto, hučí to jak stará pila, televizi/vlastní slovo není slyšet. Nikoho to nezajímá. Motorkáře potkávám/slýchávám oproti tomu zřídka….
“Služební místo je zařazeno do 15. platové třídy. Ta je v rámci státní služby druhá nejvyšší. Základní plat se v ní podle let zkušeností pohybuje od 41 do 60 tisíc korun”
Ani člověk na klíčové manažerské pozici v druhé nejvyšší platové třídě nedosáhne na průměrnou mzdu v Praze. Podřízení na tom jsou ještě o dost hůře. A pak se něčemu divme. Jak to řekl jeden můj vysokoškolský učitel – pracovat pro veřejný sektor je ten nejdražší koníček v životě.
však taky pro veřejný sektor paní ředitelka pracuje jeden rok.
Před nedávnem jsem četl rozhovor s nějakým tajemníkem radnice nějaké pražské čtvrti. Říkal tam, že podle těchto tabulek se nejede , že jsou spíše formalitou. Úředník dostane oficiálně nějakou třídu a zbytek dostane bokem. Jinak ještě chybí příplatek za vedení. Takže tato paní muže mít 41-60 tabulkovou mzdu , nějakých 8- 18 příplatek za vedení a až 41-60 osobní příplatek dle toho, jak se bude kamosit se svými šéfy. Strop bude mít někde u cca 140 tis. hrubého. Když uvážíme , že jde o organizaci o 80 zaměstnancích, kde se toho zas tolik zkazit nedá, jsou platové podmínky více než… Číst vice »
stát je 30mld v mínusu a tomu by mělo odpovídat ohodnocení st zaměstnanců. Pokud politici sestaví vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet, nikdo nebude mít vůbec nic proti odpovídajícímu růstu platů 🙂
Abyste mohl zaměstnat kvalitní zaměstnance, musíte je zaplatit. Jinak je mít nebudete. Ano, stát by měl šetřit i tím, že bude zjednodušovat a digitalizovat procesy uvnitř státu a snižovat množství státních zamestnanců. Tady u této organizace to vnímám tak, že sefovat ji muže kdokoliv. Ale znát všechny předpisy a normy, používané v silniční dopravě a kontrolovat je, to už moc jednoduché není…