umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Krušné časy Cathay Pacific. Počty cestujících spadly o desetinu, aerolinky ruší dálkové lety

Boeing 777 v barvách Cathay Pacific v Hongkongu. Foto: Cathay Pacific
Boeing 777 v barvách Cathay Pacific v Hongkongu. Foto: Cathay Pacific

Největší hongkongský dopravce začíná doplácet na vnitropolitické problémy a protivládní protesty. Po odchodu nejvyšších manažerů firma oznámila za srpen dvouciferný pokles počtu cestujících a pozastavení provozu na řadě dálkových linek.

Cathay Pacific v srpnu přepravily 2,906 milionu cestujících, o 11,3 % méně než před rokem. Firma v oznámených přepravních výsledcích příčiny poklesu detailněji nerozebírá, není v nich ani slovo o protivládních demonstracích.

„Srpen byl mimořádně náročný měsíc. Jak pro Cathay Pacific, tak Hongkong. Počty návštěvníků klesly meziročně o polovinu a výrazně ovlivnily naši výkonnost,“ řekl obchodní ředitel aerolinek Robert Lam. Na výrazný pokles počtu cestujících do Hongkongu si stěžují i jiné aerolinky. „Nečekáme, že září bude pro nás jednodušší,“ dodal Lam.

Pro firmu je ještě horší zprávou, že největší pokles postihl aerolinky v prémiových třídách, celková obsazenost letadel klesla na 80 %. Aerolinky kvůli úsporám chystají škrty zejména v dálkových letech.

Podle serveru Routes Online firma ruší nebo výrazně omezí v zimě provoz linek do Dublinu, Paříže, Frankfurtu , New Yorku, Washingtonu a Vancouveru.Původně přitom firma plánovala růst kapacity o šest procent.

Agentura Reuters současně informovala, že společnost podle dopisu zaměstnancům oznámila, že zcela zastavila příjímání  nových zaměstnanců.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nicky

Vůbec se jim nedivím

Mindrej Zebis

Zajimava strategie, na protest proti Cine blokovat svoje letiste a poskodit svoje aerolinky.

Kubrt

Asi těm protestujícím jde o víc.

Martin V.

Ale je otázka, jestli zrovna tento postup vede k jejich cíli. Já to nevím, jen o tom pochybuju.

J.K.

Tak jednoho cíle už dosáhli. A celkem se protestům nedivím, být z politických důvodů zatčen v Hong Kongu, a následně vydán do Číny a tam zmizet navždy, to by se mi asi nechtělo…

Mindrej Zebis

Cil je pochopitelny, ale forma sporna. To je jak kdyby Milion chvilek blokoval Hlavni nadrazi, aby odstoupil Babis. To by podle me spis prihralo body jemu.

Y.K.

Jenže tady jde o úplně jiný stupeň závažnosti, než je nějaký Babiš. Babiš jednou vypadne zpolitiky tak jako tak, ale když Hongkong přejde pod zákony a politiku jedné strany velké Číny, dříve než je s brity vyjednaná doba, tak dnešní Hongkong přestane existovat a liberálnější povahy budou muset emigrovat.

Kubrt

Akce na letišti primárně slouží k mezinárodnímu zviditelnění, což je logické. Poškození aerolinek, které tam létají (nejen Cathay) je důsledek, ne cíl.