Krkonošský Skiresort investoval přes sto milionů, dokončuje novou lanovku

Stavba lanovky Hofmanky Express v roce 2015. Autor: Skiresort Černá Hora - PecStavba lanovky Hofmanky Express v roce 2015. Autor: Skiresort Černá Hora - Pec

Východokrkonošský Skiresort Černá Hora – Pec letos výrazně navýšil investice. Celková suma přesáhla sto milionů korun, když loni šlo o

Východokrkonošský Skiresort Černá Hora – Pec letos výrazně navýšil investice. Celková suma přesáhla sto milionů korun, když loni šlo o zhruba 40 milionů. Uvedla to mluvčí rezortu Zina Plchová.

Větší část peněz směřovala letos do nové čtyřsedačkové lanovky v areálu Černý Důl. Ta nahradila původní starou třísedačkovou lanovku, která byla o 300 metrů kratší. Nová lanová dráha měří kilometr a po skončení zkušebního provozu na ní bude navěšeno 78 odpojitelných sedaček.

„Teprve potom můžou přijít na řadu zatěžkávací zkoušky a oficiální uvedení do provozu,“ doplnila Plchová. Lanovka vyveze lyžaře na Špičák za necelé čtyři minuty. V areálu také vznikla nová sjezdovka, vlek a dva parky s pohyblivými koberci pro výuku dětí.

Skiresort Černá Hora – Pec patří s desítkami kilometrů sjezdovek k největším v republice. Ovládá jej společnost Mega Plus, kde má většinový podíl podnikatel Richard Kirnig. K zásadnímu rozšíření jeho podnikání došlo v roce 2013, kdy si pronajal od tehdejšího ČSTV právě areál v Peci. Loni firma zvýšila tržby z 252 milionů na 267 milionů.

Tagy Černá Hora Krkonoše lanovky Pec Skiresort
Žádné komentáře