Krize v cestovním ruchu se nekonala, Letiště Praha v létě zrychlilo růst

Korean Air je jediným dopravcem, který do Prahy nasazuje Boeing 747-8i. Foto: Michal HolečekKorean Air je jediným dopravcem, který do Prahy nasazuje Boeing 747-8i. Foto: Michal Holeček

Letiště Praha během uplynulé letní sezony zásadně nepocítilo uzemnění letounů Boeing 737 MAX ani výstrahy analytiků o zpomalování evropské ekonomiky.

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
honza

Uvidíme jak to bude dále… Nevíte, jestli se dá poblíž letiště někde LEVNĚ přespat? Zatím jsem jediné levné ubytko našel u nádraží. http://www.ubytovnypraha.net nevíte někdo o něčem blíž letiště, co mi uniklo? Díky!

Nekdo

bděte a nedejte se zmást! až z Pardubic otevřou linku do Kalugy a z Českých Budějovic úplně všude, tak až pak bu jasné, jak směšné jsou tyto čísla z Prahy…

Janina

Podle podrobnějších čísel, které letiště zveřejňuje (poslední vidím za srpen), tak na pravidelných linkách vzrostl počet pasažérů pouze o asi 2% proti loňsku. Většina růstu tedy jde na konto charterů. Škoda, že se nedá dohledat, zda se počty na pravidelných linkách z Prahy po Evropě už snižují nebo zatím drží černou nulu.

Nicky

To je zkreslený pohled způsobený především skutečností, že ještě nezahájil plný provoz České Budějovice International Airport. Čísla se pak razantně změní.

Adrian

Víš, že opakovaný vtip přestává být vtipem?