Kredencem za vojáky. Vltavotýnská lokálka v sobotu výjimečně ožije

Motorový vůz M 262.0 + vůz Balm. Foto: Patrik SynekMotorový vůz M 262.0 + vůz Balm. Foto: Patrik Synek

O zábavu pro děti i dospělé během jízdy vlaku se postará hrajvedoucí.

Jihočeská lokálka Číčenice – Týn nad Vltavou v sobotu výjimečně ožije osobní dopravou. Spolek Vltavotýnská lokálka pořádá ve spolupráci s Českými drahami akci s názvem „Kredencem za vojáky do Týna“. Na trať vyjede zvláštní vlak tvořený historickým motorovým vozem M 262.0 (přezdívaným Kredenc) a přívěsným vozem Balm.

Vlak bude vypraven u příležitosti oslav stého výročí vojenské posádky v Týně nad Vltavou. Centrem dění bude hřiště u Sokolovny, kde se budou konat například ukázky střetu wehrmachtu s Rudou armádou nebo prezentace vojenské techniky. Paradoxní je, že Kredenc pojede „za vojáky do Týna“, ačkoliv vojsko z půvabného města odešlo už před dvaceti lety.

První vlak začne svou jízdu v 8:14 odjezdem z Českých Budějovic, do Týna nad Vltavou dorazí v 9:38.
V průběhu dne pak pojedou tři páry vložených vlaků v úseku Číčenice – Týn nad Vltavou. V Číčenicích budou zajištěny přípoje na vybrané vlaky. Poslední vlak z Týna vyrazí v 18:07 zpět do Českých Budějovic, kam dorazí v 19:28.

Jízdní řád a přehled jízdného je k nalezení na stránkách Vltavotýnské lokálky a Českých drah. Jízdenku lze zakoupit v e-shopu Českých drah, na pokladně či přímo ve vlaku. „O zábavu pro děti i dospělé během jízdy vlaku se postará hrajvedoucí,“ doplnil zástupce spolku Filip Hlinka.

Pravidelný provoz osobních vlaků do Týna skončil v prosinci 2013, kdy Jihočeský kraj přestal vlaky objednávat. Sezonní víkendový provoz obnovila loni s podporou kraje společnost KPT Rail. Stejné plány měla i na letošek, nesehnala ale vhodná vozidla a spoje těsně před sezonou bez náhrady zrušila.

Tagy České dráhy M 262.0 trať Číčenice - Týn nad Vltavou Vltavotýnská lokálka
18 komentářů