Královéhradecký kraj přidá vlaky do Polska, nejvíce kvůli přeplněnému Adršpachu

Regionova v Adršpašských skalách. Foto: České dráhyRegionova v Adršpašských skalách. Foto: České dráhy

Královéhradecký kraj chystá od příštího jízdního řádu navýšení počtu spojů na regionálních tratích do Polska. S Dolnoslezským vojvodstvím se už

Královéhradecký kraj chystá od příštího jízdního řádu navýšení počtu spojů na regionálních tratích do Polska. S Dolnoslezským vojvodstvím se už dohodl na navýšení počtu spojů zejména do Adršpachu, který pravidelně bojuje s dopravními kolapsy kvůli návštěvníkům z Polska přijíždějícími auty.

Změny se týkají tratí Trutnov – Královec – Sędzisław a Mieroszów – Adršpach. Spojení z Trutnova do Polska už dnes zajišťuje GW Train Regio, ale v menším rozsahu – jen jednou denně. Jezdí na vlastní komerční riziko, v závazku jede až v Polsku, kde společnost začala jezdit pro Dolnoslezské vojvodství od tohoto jízdního řádu. Jezdí s motorovým vozem 810 ze své trutnovské základny.

„S polskou stranou jsme se dohodli na zavedení čtyř párů vlaků ve směru Trutnov – Královec – Sędzisław, které by měly jezdit každodenně,“ řekl Michal Friček z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje.

V příštím jízdním řádu by mělo dojít také k výrazné změně u sezónních vlaků z Polska do Adršpachu. Ke stávajícím třem párů vlaků mezi Wałbrzychem, Mieroszowem, Meziměstím a Adršpachem přibude pět až sedm nových vlakových spojů. „Očekáváme, že v případě rozšíření provozu těchto vlaků dojde v Mieroszówe k výstavbě parkovacích ploch. Četnost spojení a časové polohy budou závislé na technologických podmínkách souvisejících s  konstrukcí jízdního řádu 2019/2020, které nyní nejsou známé,“ dodal Friček.

Adršpach dlouhodobě bojuje s návaly zejména polských turistů o víkendech, policisté musí často oblast kvůli dopravnímu kolapsu uzavřít. Letos nově přibylo odstavné parkoviště v Teplicích nad Metují, ani to však nezabránilo dalším dopravním problémům. Kvůli tomu kraj posílil spoje z Teplic do Adršpachu už letos.

Tagy Adršpach Dolnoslezské vojvodství Královéhradecký kraj Top Trutnov - Královec - Sędzisław vlaky do Adršpachu
71 komentářů