z prahy

Královéhradecký dopravní podnik kupuje dalších deset autobusů od Iveca

Autobusy Iveco Urbanway v barvách Dopravního podniku města Hradce Králové. Foto: DPMHKAutobusy Iveco Urbanway v barvách Dopravního podniku města Hradce Králové. Foto: DPMHK

Společnost Zliner vyhrála zakázku na dodávku deseti dvanáctimetrových autobusů pro královehradeckou městskou hromadnou dopravu. Do tendru Dopravního podniku města Hradce

Společnost Zliner vyhrála zakázku na dodávku deseti dvanáctimetrových autobusů pro královehradeckou městskou hromadnou dopravu. Do tendru Dopravního podniku města Hradce Králové (DpmHK) šla s autobusy Iveco Urbanway a nabídla nejnižší cenu.

Do tendru se kromě Zlineru přihlásil ještě SOR Libchavy. Malý zájem výrobců dobře ilustruje jejich současnou situaci, kdy mají vytížené výrobní kapacity na několik let dopředu. DpmHK za autobusy na naftu s plnou výbavou včetně klimatizace zaplatí celkem 55 milionů korun.

Po letošní velké elektrifikaci vozového parku bude příští rok v Hradci ve znamení obnovy dieselových autobusů. Firma chce dál udržovat poměr vozidel podle pohonu zhruba půl na půl mezi naftou a elektřinou. „Umožní nám to vyřadit nejstarší Karosy, které měly emisní normu ještě EURO 3,“ doplnil generální ředitel DpmHK Zdeněk Abraham. Šlo o první nízkopodlažní autobusy v královéhradecké MHD, ale i v celé České republice, dnes je flotila kompletně nízkopodlažní.

Autobusy končí kompletním vyřazením, nikam se dál nepřeprodávají, zruší se technický průkaz. Výjimkou je pět vozů, které Hradec Králové daruje ukrajinskému Tjačivu, partnerskému městu Královéhradeckého kraje. Tato vozidla budou především sloužit k přepravě členů zájmových a sportovních klubů.

Tagy Dopravní podnik města Hradce Králové DPMHK Iveco Iveco Urbanway
13 komentářů