Autobusy

Královéhradecký dopravní podnik hledá opět deset autobusů, první soutěž zrušil

Nová vozidla MHD Hradec Králové. Autor: DPMHK
Nová vozidla MHD Hradec Králové. Autor: DPMHK

Dopravní podnik města Hradce Králové (DPMHK) vypsal znovu soutěž na nákup deseti nízkopodlažních autobusů. Zařadit do provozu je chce příští rok.

K vypsání soutěže došlo jen pár týdnů poté, co DPMHK stejnou soutěž pro námitkách jednoho z možných uchazečů raději sám zrušil. I když se do tendru přihlásili tři výrobci, jedna z firem, která se výrobou ani prodejem autobusů nezabývá, označila podmínky za diskriminační.

Jde o nákup celkem 10 nízkopodlažních autobusů s dvěma nápravami včetně servisní smlouvy. Hodnotu zakázky odhadl na 55 milionů korun.

Vítěz soutěže má dodat prvních pět autobusů do osmi měsíců po uzavření smlouvy, zbytek do jedenácti měsíců. V soutěži má váhu 80 % cena, zbytek připadá na délku záruky. Podmínkou je například i možnost připojení k wifi nebo zásuvky na dobíjení přes USB.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

Hlavně wifi. To je nejdůležitější. Nejvíc u autobusu MHD, kde se jede jen pár minut. Taky sledujete, jak nám v MHD přibývá „jednorukých“ maminek s kočárky ? Strašně se „bavím“, když takovou vidím nastupovat do autobusu MHD a jednou rukou nedokáží ten kočárek ukočírovat a málem ho převrátí. Jednou jsem sledoval, jak jedna taková požádala spolucestujícího, jestli by ji mohl pomoci s tím kočárkem. „Jistě mladá paní, rád pomohu. Ale až odložíte ten mobil“ byla jeho odpověď. Uvedená maminka i při nástupu neustále na mobilu surfovala a nedokázalo to na pár sekund, než nastoupí, přerušit. (-:

Dan

Lidi by mobilovali i bez wifi, buď by měli koupená data, nebo by na mobilu dělali něco jiného (když už mají tu závislost). Jak se říká: „Dobrý sluha, špatný pán“ – to platí počínaje ohněm na všechno, co lidstvo vymyslelo nebo si osvojilo. Je dobře, že jste připomněl, jak to chodí, ale není potřeba to dávat do souvislosti s vybavením autobusů. Určitě by ali místo wifi by šly vymyslet i přínosnější prvky ve výbavě autobusů, třeba lepší odbavovací systémy umožňující platbu kartou, lítačku nahranou třeba InKartě ČD (nebo naopak) či na jiných kartách. A taky s rychlejší aktualizací – když… Číst vice »