Kraj posílí spojení mezi Libercem a Jabloncem kvůli zájmu studentů

Autobus linky 141 v Liberci. Foto: Korid LKAutobus linky 141 v Liberci. Foto: Korid LK

Další navýšení počtu spojů limituje dostatek řidičů i kapacita terminálu.

Liberecký kraj od pondělí 16. října navýší objem autobusového spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Do ranní špičky linky 141 přidá další spoj z Liberce do Jablonce. Důvodem je poptávka po cestování ze strany středoškoláků.

Z Liberce nově pojede posilový spoj v 7:10 přes jabloneckou zastávku Obchodní akademie. V kombinaci se stávajícím spojem v 7:15 se tak významně navýší kapacita. Již v minulosti se posílení dočkal spoj přijíždějící na půl devátou do Liberce, jehož obsazenost překročila sto cestujících. Zatím jde o dočasné řešení do doby prosincových změn jízdních řádů. Již trvalou změnou je posílení v odpolední špičce přidáním spoje v 15:50 z terminálu Fügnerova do Jablonce nad Nisou.

Dopravu na nových spojích zajistí ČSAD Liberec. „Linka 141 patří k jedné z nejvytíženějších linek v Libereckém kraji. Nasazujeme na ni převážně 15metrové autobusy a počet cestujících trvale stoupá,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy. Podle něj jde o reakci na růstu počtu cestujících.

Další úpravy prověřuje a připravuje organizátor dopravy v kraji Korid LK od 10. prosince letošního roku. Tentokrát by se mělo jednat o posílení ranní špičky ve směru do Liberce s příjezdy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní, kde již dnes platí 10minutový interval. „Připravujeme soubor opatření, ale v ranní špičce jsme pochopitelně nejvíce limitováni disponibilitou vozidel i řidičů. V případě linky 141 pak také kapacitou terminálu Fügnerova, kde nechceme a nemůžeme zablokovat provoz dalším vozidlem,“ vysvětlil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK. „S posílením nabídky spojů současně věříme, že dojde i ke snížení zpoždění, která ve špičce vznikají,“ dodal. V prosinci by měly již po téměř dvouleté pauze jezdit do Jablonce tramvaje.

Jízdní řád linky 141 je zde.

Tagy Korid LK Liberec - Jablonec nad Nisou Liberecký kraj
15 komentářů