cargo

Koridor u Ševětína postaví AŽD, Subterra a Elektrizace železnic za 600 milionů

Zeď mezi dálnicí a železnicí. Autor Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZeď mezi dálnicí a železnicí. Autor Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Správě železniční dopravní cesty se podařilo dotáhnout do konce tendr na další stavbu na 4. železniční koridoru. Jihočeský úsek Ševětín

Správě železniční dopravní cesty se podařilo dotáhnout do konce tendr na další stavbu na 4. železniční koridoru. Jihočeský úsek Ševětín – Dynín postaví sdružení firem AŽD Praha, Subterra a Elektrizace železnic Praha, které nabídlo cenu 597 milionů bez DPH. Vyplývá to ze smlouvy uveřejněné v registru, informaci jako první přinesl web Koridory.cz.

Vítězná cena je o 60 milionů nižší než předpokládaná. Zmíněný úsek na severu naváže na již hotovou stavbu z Dynína do Horusic, potažmo Veselí nad Lužnicí. „Oproti současnému stavu se zde po modernizaci zvýší traťová rychlost až na 160 kilometrů v hodině s možným budoucím výhledem až na 200 kilometrů v hodině. Součástí stavby je i příprava na budoucí implementaci systému ETCS,“ uvedl už při vypsání tendru mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Úplnou proměnou projdou stanice Neplachov a Dynín, dostanou například nová nástupiště. Zastávka Neplachov se posune a přístup k ní zajistí podchod pod právě budovanou dálnicí D3. Stavět by se mělo začít na jaře, hotovo pak má být na přelomu let 2019 a 2020.

Na jihu se úsek v budoucnu napojí na novostavbu, jejíž součástí budou i dva dlouhé tunely. Variantu napojení Českých Budějovic na čtvrtý koridor traťovou přeložkou s tunely za zhruba osm miliard schválila v únoru centrální komise ministerstva dopravy.

Do poloviny letošního roku chce SŽDC vypsat rovněž tendr na další jihočeský úsek Soběslav – Doubí.

Tagy AŽD Praha Dynín Elektrizace železnic Praha koridor Ševětín Subterra SŽDC
5 komentářů