Kompletní výluka v Žitavě začne o týden dříve, pak už definitivně skončí

Siemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan SůraSiemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan Sůra

Německý správce železnice DB Netz finišuje s velkou modernizací železniční stanice v Žitavě, kvůli které už od srpna nejezdí mezi

Německý správce železnice DB Netz finišuje s velkou modernizací železniční stanice v Žitavě, kvůli které už od srpna nejezdí mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou vlaky.

Dopravcům už potvrdil, že 10. února by měly vlaky jezdit bez omezení. Do té doby čeká cestující jiné omezení: kompletní výluka všech vlaků v Žitavě, která bude o týden delší, než byl původní plán.

Pro cestující to znamená další komplikace, zejména pokud chtějí jet z Liberce dál za Žitavu, například do Varnsdorfu či Drážďan. Zatímco dosud se výluka týkala směru z Hrádku nad Nisou, od 27. ledna neprojede Žitavou jediný vlak. Provoz se obnoví až 10. února.
Dopravce Trilex na svých stránkách už zveřejnil aktualizovaný jízdní řád.

Upozorňuje hlavně cestující z Liberce do Drážďan, že oproti současnému jízdnímu řádu musí odjet dříve z Liberce, než dosud. Pouze v sobotu pojede expresní autobusový spoj z Hrádku nad Nisou až do Ebersbachu, který navazuje na vlak do Drážďan.

Tagy Trať 089 Liberec - Rybniště Žitava
Žádné komentáře