Kolínská: Rada hlavního města neschválila společný podnik s Pentou k metru D

Stanice metra D Nemocnice Krč. Vizualizace: DPP, MetroprojektStanice metra D Nemocnice Krč. Vizualizace: DPP, Metroprojekt

Pražští radní dnes hlasovali o jedné z největších transakcí v tomto volebním období: založení společného podniku s developerem Pentou, který

Pražští radní dnes hlasovali o jedné z největších transakcí v tomto volebním období: založení společného podniku s developerem Pentou, který by se podílel na výstavbě metra D. Radní záměr neschválili, informovala na twitteru náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Zelení).

„Megatunel jménem Společný podnik k výstavbě metra D, který hrozil odklonit miliardy veřejných peněz developerovi Penta, jsme právě na radě hlavního města NESCHVÁLILI!!! Nejlepší zpráva pro Prahu za poslední dobu,“ tweetovala Kolínská. Pro deník Zdopravy.cz následně dodala, že kdokoliv může se žádostí přijít znovu, pro toto volební období už to ale náměstkyně nepředpokládá.

Základním argumentem pro založení společného podniku, který prosazuje vedení Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP), je urychlení výkupu pozemků a tím i výstavby. Tento argument přitom výrazně oslabila červnová novela zákona o urychlení výstavby liniových staveb, do které se dostalo i metro D.

To znamená, že Praha může začít stavět i na pozemcích, které ještě nemá vykoupené. Rada hlavního města ve věci jedná z pozice valné hromady DPP.

Tagy dpp Metro D Penta praha rada
6 komentářů