Klimatizace, automat na kartu, ale bez wi-fi. Praha schválila nové standardy autobusů

Autobus DPP na Letišti Václava Havla. Foto: Jan SůraAutobus DPP na Letišti Václava Havla. Foto: Jan Sůra

Praha po devíti letech aktualizovala podmínky, které mají splňovat dopravci zapojení do Pražské integrované dopravy. Cestujícím mají zajistit větší komfort

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
thegrid

Diky bohu za klimu a diky bohu ze neutraceji za wifi. Jsem spokojeny. Busy v Praze jsou fajn. A tvrdi ze ne doporucuju ukrajinskou mašrutku.

Leoš

Tak wifi je hovadina v dnešní době, kdy má každý data a kdo je nemá, tak stejně wifi nepotřebuje. Ta klimatizace je fajn, konečně pochopili, že to co je standardem v autě, může být standardem i v busu, koneckonců klimošky mají všechny lepší dálkové spoje, třeba Regiojet. Dobíjení USB je taky nepotřebný, protože kdekdo má power banku a upřímně, když ji nemáte, budete mít kabel???

Tom

radši oželím WiFi, zásuvky a všechny tyhle životně nedůležité věci za to, abych se v autobusu necítil jak na tankodromu a abych neměl pocit, že díky třískání a vrzání mi jedna z tyčí mi během chvilky jedna přistane na hlavě

železničář v důchodu

Pokud jde o „standardy“, já bych byl klidně i ještě skromnější (nejen ve věci WiFi a možností dobíjet elektroniku), kdyby ovšem vše jezdilo denně, častěji a i v „okrajových částech dne“ – to bych akceptoval mnohem raději.

Martin

železničár v důchodu: Myslím, že zrovna v Praze (a článek je o autobusech PID) si nikdo moc na jízdní řády stěžovat nemůže, ani na intervaly, ani na rozsah provozu…

AAA

No, PID není jen Praha…

Milan

Kupodivu ani není zmínka o požadavku na usb zásuvky pro nabíjení drobné elektroniky:)

To

tj a ještě lednici do každého autobusu!

Jen tak

Tohle je dalsi nonsens…. ted jsem si toho vsiml v busu v prazske mhd.

Prakticky uzitek…. nulovy. Cena zakazky – o 10 procent vyssi.

Johnny Gomezz

Wifinu každý bere uz za samozrejmost – zejména studenti – a kablik na dobijeni ma v kapse každý…
Opet krok vzad… ach jo…

Milan

Kdo vlastní smartphone a jako smartphone ho také používá se bez vlastního datového tarifu neobejde, tedy wifi v mhd je pitomost, stejně tak zasuvky. Obojí lze ještě akceptovat ve vlaku, s ohledem na špatnou prostupnost mobilního signálu skrz okna a delší cestovní době. Takže místo hloupostí typu wifi by měla být standardem v mhd hlavně klimatizace.

To

Na co proboha wi-fi v autobusu MHD? Jsem rád, že v tomto směru má ROPID rozum. Už takhle je MHD domovem důchodců a bezdomovců, takhle by ještě někdo jezdil MHD sem a tam jen kvůli tomu, že je tam net zdarma. Nemělo by být wi-fi na veřejných záchodech? Co když budu chtít při kálení hodit fotečku lejna rovnou na fejsbůček…

Jen tak

Ta posedlost wifi me fascinuje.

K cemu?

medvěd

Aby nalákali platící cestující na internet zadarmo (Wifi).

PS: Proč v Francii se nesmí používat Wifi, když máš doma malé děti? Alespoň někdo ví, co to dělá!

AAA

Zdroj?

kuba77

Nevím, jestli doma, ale:
Francie letos (2016) zákonem zakázala používat wifi v jeslích a omezila jejich používá na základních školách pouze pro potřeby výuky.
https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/alergie-na-mobily-a-vlny-z-wi-fi-lide-ztraceji-vlasy-i-hlavu_369417.html

K.S.

Promiňte, ale alergie na EM vlny je spíš psychosomatická záležitost než cokoliv jiného, když v Itálii zpřísnili normy, tak počet „alergiků“ násobně vzrostl. Dále „Týden“ patří do skupiny bulvárů, které takové pitomosti šíří, na druhou stranu v dnešní postfaktické době je to celkem běžné. Vzhledem k tomu že všechny ty příznaky co se u těch článků uvádějí jsou silně nespecifické, tak je to snad spíš popsatelné jako reakce na prostředí moderní společnosti a jen odstraněním Wi-Fi nezmizí. To by se musely odstranit všechny zdroje E.M. vln, tedy jakákoliv elektronika, musely by se odstranit plasty, tisíce běžných chemikálií, musely by se… Číst vice »

K.S.

Zdroj?
Wi-Fi je jen technologie přenosu dat, teď je otázka proč to dělají, jestli je to z důvodu nežádoucích jevů spojených s všudypřítomným přístupem k internetu, který může vyvolat závislost, což není zase tak znepokojující krok, nebo jestli je to spojeno s podivnou vírou že elektromagnetické vlny jsou škodlivé, to by bylo velmi znepokojující. Šíření takových ideí a názorů může vážně poškodit náš další rozvoj.