Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Klíčové obchvaty na karlovarské D6: Nejlevnější jsou Alpine Bau a Hochtief

Stavba dálnice. Autor: MDČR
Stavba dálnice. Autor: MDČR

Věci na dlouho opomíjené karlovarské dálnici D6 se dávají do pohybu. Ředitelství silnic a dálnic dotáhlo do finále dvě důležité soutěže na obchvaty Řevničova, Krušovic a Lubence. Miliardové tendry při dnešním otevírání obálek jen znovu potvrdily trend klesajících cen. Vyplývá to z dokumentů, které má deník Zdopravy.cz k dispozici.

V případě čtyřkilometrového obchvatu Řevničova a Krušovic míří za vítězstvím sdružení Alpine Bau a Berger, když v soutěži nabídlo cenu 1,066 miliardy. To je 67 procent ceny očekávané projektantem. Jen o osm milionů dražší bylo sdružení MTS, Eurovia a Swietelsky.

K získání zakázky na osmikilometrový obchvat Lubence má nejblíže konsorcium Hochtief, Colas a M-Silnice. Stavbu je ochotno zbudovat za 992 milionů korun, což je rovněž 67 procent předpokladu Ředitelství silnic a dálnic. Sedm zbylých soutěžících se dostalo nad miliardu, když druhé sdružení Swietelsky, Strabag nabídlo 70 procent předpokládané ceny.

Obě stavby začnou současně s úsekem Nové Strašecí – Řevničov, o kterém deník Zdopravy.cz psal koncem září. Otázkou je, zda se zahájení staveb stihne ještě letos. Ministerstvo dopravy to v materiálu, se kterým se v září seznámila vláda, považuje za možné, ba pravděpodobné. To ovšem za předpokladu, že nedojde k nějakým administrativním zádrhelům, například v podobě stížností k antimonopolnímu úřadu.

Silničáři už mají k dispozici všechny pozemky a mohou stavby odstartovat hned po podpisu smluv.  Za další tři roky by se řidiči měli dočkat výrazně pohodlnější cesty mezi Vary a Prahou, neboť všechna tři městečka působí na trase jako úzké hrdlo.

tagy
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radek
Host
Radek

To asi těžko mají silničáří všechny pozemky. Náš odkoupen zatim není a nebyl. Tak kam chodíte na tyto informace?! Za ty směšné a loupežné odkupy co si stat vynucuje!!!!

Pavel
Host
Pavel

Vykupuje se za 8-násobek odhadní ceny, to mě nepřijde směšné a loupežné

PartneřiCSCARGO