Dopravci Lidé Železnice

Kdo přijde místo Kupce a Heřmana? České dráhy hledají nové manažery, už bez agentury

Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy
Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy

Dozorčí rada Českých drah dnes odsouhlasila postup výběru dvou chybějících členů představenstva. Na rozdíl od předchozího výběrového řízení se obejde dozorčí rada bez služeb externí agentury.

O rozhodnutí dnes informovaly v tiskové zprávě České dráhy. „Výběrové řízení bude otevřené a ve spolupráci s personálním odborem generálního ředitelství ČD ho zrealizuje přímo dozorčí rada,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Vybírat se budou manažeři na uvolněné místo po Miroslavu Kupcovi, kterého dozorčí rada odvolala před dvěma týdny a Michalu Heřmanovi, který v představenstvu pobyl jen pár týdnů, než odešel řídit státní OKD. Z pěti členů představenstva aktuálně chybí dva.

Plánované výběrové řízení nebude ale řešit ještě post šéfa firmy: toho má  zvolit také dozorčí rada.

Konkrétní požadavky zveřejní dopravce na svých stránkách do pátku, přihlášky bude možné poslat do 29.7. Během srpna bude vybírat nejlepší kandidáty výběrová komise, v které bude náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček a za dozorčí radu Karel Pospíšil, Jan Vrátník, Tatiana Molková a Vojtěch Kocourek. O dvou nových manažerech má být jasno 12. září, téměř přesně rok poté, co dozorčí rada odvolala z čela Českých drah Pavla Krtka.

Časté personální změny ve vedení dopravce kritizuje i ratingová agentura Moody´s, podle ní jsou České dráhy příliš pod politickým vlivem.

23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Kocurek

Je s podivem jedna věc: Někdo „je odejit“ a terve celé týdny potom se začne připravovat jeho náhrada. Jakoby snad nebylo možné vybrat nového nástupce včas.

Bivoj

Dozorčí rada ČD AG ? ( České Dráhy – Agrofert Group)

Kylchap

Hlavně aby s ním byl spokojen Žlutý Spasitel. Když se mu znelíbil Krtek musel vypadnout.

Tronda

Na ČD je bordel, ale může za to žlutý…už to nehulte, v těch vedrech Vám to leze na mozek…

navratp

Asi myslel řepku.

Jiří Kocurek

Pochybuju. Bouchnout dneska mazutka, tak za to bude moct Jančura taky.

Dalibor

předpoklad nového vedení bude, že předloží plán, kterak v motorové trakci používat čistou řepku….

náhodný kolemjdoucí

I toto je jeden z možných výkladů politického vlivu 🙂 Jen by mě pak zajímalo, co pak budou dělat s tou naftou, kterou Andrej odcizil FAU 🙂

Dalibor

Pošle ji skladovat, nejlépe do Vikrotia Gruppe ….

Jiří Kocurek

Ó pozor! Tu řepku i v elektrické trakci, maziva a trafooleje! Případně je možný přechod na syntetický benzín a dotace na obnovení linky v Synthesii.

Honza

Za tech dvacet let co jsem u CD byl pro mne a nejen pro mne nejlepsi reditel pan Zaluda. Kdyby se mohl vratit a mit jistotu, ze ho behem par mesicu nevymeni, tak by to bylo nejlepsi reseni.

IGCT

naprostý souhlas. Jako nikdo není dokonalý, ale Žaluda z té řady z pohledu kvalit jasně vyčníval. Inu, v kariéře někdy nejde o to, jak jsi dobrý, ale zda umíš lézt do té správné pr**** a poslouchat na slovo.

Hyx

Za mne i pan Krtek

Jan Sova

No ten si kvalitu nechal zaplatit v hodně zlatém padáčku. Teda on z toho tolik pravděpodobně neměl, něco musel pustit kámošům politikům na kampaň….

Petr Novotný

Nebojte… Babiš se poradí s Faltýnkem, Kremlík sice neví o co se hraje ale bude souhlasit a dozorčí rada… tu mají zmáklou, vždyť si je tam dosadili. Nakonec i dodají na MD i svého vrátného, zasloužilého hlídače z drůbežárny v Horní-Dolní. A státní firma se bude ´dojit dál a možná ještě víc…

Luďan

Je vidět, že nechápete souvislosti – celý cirkus kolem generála ČD je právě kvůli čistce od „Faltýnkových lidí“ – tím byl i Krtek, takže musel z kola ven, a Kupec byl omyl, protože ten jede v něčem, co zajímá i rozvědku,

Petr Novotný

Je otázka, zda se o něj rozvědka opravdu zajímá. Ona ze zákona to nemůže komentovat. Že Kupec šel, jedině dobře, ale nikdo z nich nedokázal bez červenání a koktání říci něco kloudného. S tou rozvědkou by to taky mohl být jen zástupný důvod….

Petr

Hledáme jinou figurku, kterou bychom mohli hejbat po šachovnici.

IGCT

ještě chybí PS: Podmínky-vyznávat ANO 🙂

Jiří Kocurek

Vyznávat, to jste napsal pěkně 🙂

Jiří Kocurek

Bílého koně? Černého pěšce? Nebo snad krále v patové situaci? Pravda, s králem v patové situaci hýbat tak nějak nejde, ale pravidla platí přece pro ostatní.

Sauber Bahn

Tomas Cocek + Vojtech Kocourek. Co je spojuje: spolecne meli velky vliv na MD za Rebicka. Ostatne Cockova kariera akcelerovala prave za Rebicka s Hodacem.

Šťoural

Čocek je mladý ucho, ale, pokud se nemýlím, jeho otec je už dlouhá léta zaháčkovaný v JHMD a je jedním ze strůjců „likvidace“ Jana Šatavy tamtéž (komplot s Čajánkem). Vojtěch Kocourek byl náměstkem ministra dopravy už za Śimonovského, tedy od r. 2002, a pak byl dlouhá léta předsedou DR ČD, než ho sesadili Bendl se Žákem (tuším 2009).