Kavárny, galerie, obchody či knihovna. Město chce obsadit většinu oblouků Negrelliho viaduktu

Pražský magistrát chce zažádat v létě o územní rozhodnutí na úpravu okolí Negrelliho viaduktu v Karlíně. Sdělil to mluvčí magistrátu

Zpět na článek
39 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaaa

Nj., proč by to mělo být prostupné pro běžného člověka a vodu. :-/
Vědět to Negrelli, udělá tam rovnou násep a nemorduje se s mostem…

gogo

Hurá, někdo pochopil.

gogo

Chi, chi.
To bude sranda až přijdou povodně.

Petr Nick

Při dnešních hygienických normách tam mělo být už při rekonstrukci viaduktu myšleno na rozvody vody a vyřešená kanalizace pro zamýšlené provozovny. Plastové ‚buňky'( _-_) před oblouky by místo dost esteticky poškodily

Martin V.

Copak oblouky, ale fasády mnohých okolních domů teď nehezky vynikají ve srovnání se zářícím opraveným viaduktem. Nejvíce asi Karlínská kasárna (zde na snímku). To by taky chtělo změnu. Pobočka knihovny pod mostem není všespásná.

LiborV

Vím, že si Karlínští knihovnu přejí a uvažuje se i o pobočce seniorského klubu příspěvkové organizace Prahy 8 Sociální a ošetřovatelské služby Praha 8. Zbytek budou převážně komerční projekty. Je šance, že to bude zóna vyhledávaná pro večerní život, randění a gastronomii. Přes den budou zase sloužit spíš ta knihovna apod.

Martin Ler

Jsem zvědav, co tam bude do té doby – parkoviště a improvizované WC jako doposud?

Aslanex

A co to opuštěné stavědlo?

Jakub

Mohli by tam dát alespoň webkameru..

Bob

Sotva se ty oblouky podařilo pročistit, tak je chtějí znovu zabordelit?

-TR-

Když tam nic nebude, stane se z toho plocha pro sprejery. Proto je logické oblouky pod mostem nějak využít.

LiborV

Jedná se o viadukt těsně u centra města. Pokud se cíleně nevyužije městem, tak se brzy opět stane nepřívětivým, smradlavým, posprejovaným místem… 🙁

Pavel

Ale o tomhle záměru jak využít oblouky pod mostem se přece ví už několik let. Tak nějak nechápu, proč magistrát až teď žádá o územní rozhodnutí. To snad mohl udělat včetně studie před rokem.

Karlos

Jako by nestačilo, že je to tam pře-hipsteřený už takhle dost.

-TR-

Když si to na sebe vydělá… Holt v Praze je jiná cílová skupina než v jiných částech země.

LiborV

Prostor kolem viaduktu je místo kde se dnes lidé necítí dobře. Město si přeje, aby se místo stalo multifunkčním prostorem. Proto tam mimo komerčních funkcí, které na sebe vydělají a přitáhnout spíše mladé má vzniknout i knihovna a pravděpodobně i klub seniorů.

Kubrt

Takže jiné – lepší – řešení?

Jakub

A co by tam mělo být, abys byl spokojen?

kazam

Osobně bych byl nejraději, kdyby celý viadukt již nebyl…uvolněné místo by celou oblast krásně provzdušnělo.

Jakub
X 1

Ten tzv. Highline, má být v Brně. Teda pokud se sejde milion věcí a novej Šalingrad v odsunutý poloze k tomu.
Jenomže developerům a pseudourbanistům se to nelíbí, jelikož jejich hlavním bojovým prostředkem v Brně je, odstranit dělení prostoru města železniční tratí. Pokud by tedy veřejnost chtěla tzv. Zvýšený zelený průtah městem, bylo by to fajn ale developeři se budou cítit poškozeni, protože jejich betonmonstra budou od centra města stále odděleny.

Lukáš F.

To je jasné, přece. Zakouřená nádražka IV. cenové.

Zdeněk

já bych tam udělal pornokabinky 😀

LiborV

V celém Karlině chybí prostory pro pobočku Městské knihovny. Její umístění ve viaduktu vám přijde hipsterské?

Y.K.

No jistě, papírová kniha je dnes hipsteřina. 😀

LiborV

Netušil jsem, že jsou senioři, kteří tvoří výraznou část čtenářů papírových knih jsou hipsteři 🙂 Moje maminka, které je 75 a ráda si čte papírové knihy od Danielly Steelové, co si půjčuje v knihovně se rozhodně být hipsterem necítí 🙂

Pražák

To jistě ne, ale pokud většinu komerčních prostor obsadí různé „hipsterské“ podniky (což lze vzhledem k levicově progresivistickému ideologickému základu větší části současné koalice očekávat) , tak si Vaše maminka max. půjčí nějakou knihu a pak bude utíkat někam jinam, protože nebude mít ani na to, aby si v okolí dala třeba jen kávu. Jelikož jak ukazuje příklad Letné, Holešovic či části Vršovic, tyto podniky mají tendenci se množit a vzhledem ke své cílové skupině (mladí městští levicoví liberálové) a její ochotě platit za často průměrné služby nadprůměrné ceny jen proto, že je nabízí „cool“ podnik, případně se jim k… Číst vice »

LiborV

Pane Pražáku to co popisujete jako nebezpečí, se již v Karlíně dávno stalo. Přesto je Karlín je trochu jiný než Letná, či Holešovice. Hipsterských podniků jsou zde stovky (většina velmi podobných zaměnitelných bister, kaváren, pekáren s bochníkem chleba za 130 korun i salátových barů), ale nejsou pro lidi, kteří zde bydlí, jen pro ty co sem jezdí pracovat. Večer jsou tyto podniky prázdné, převážně zavřené. Je to čtvrť, kde se většina provozoven zavírá kolem 17 té, 18 té nebo 19 té. Chvíli po tom co si lidé z místních administrativních budov dají rychlou skleničku po práci, nebo svou poslední kávu.… Číst vice »

Pražák

Souhlasím s tím, že v Karlíně je těch „hipsterských“ podniků už teď více než dost. Takže není důvod jejich počet zvětšovat a ještě zvyšovat tlak na nájmy v okolí. I obyčejné hospody, vietnamské večerky atd. do města patří. Knihovna, klub seniorů atp. to je fajn. Ale podle mě není nutný zastavět každý oblouk, většinu bych nechal prostě průchozí. Jinak já opravdu progresivistické levičáky z magistrátu a jejich potřebu měnit chování lidí dle jejich ideologických pouček nemohu vystát. Naposledy mě dostal jeden z Čižinského party, který prohlásil, že zahrádkářské kolonie (to je zase důchodová záliba mojí maminky) by bylo nejlépe zrušit,… Číst vice »

Panda

Večer jede v Karlíně hodně „hipsterských“ podniků a bývají velmi plné (namátkou Dva kohouti, Bad Flash, Můj šálek kávy, Proti Proudu…) a často jsou naprosto srovnatelně drahé s „obyčejnými hospodami“ alá Tankovna, Globus… Samozřejmě beru poměr cena/výkon, takže kvalitní silné pivo z minipivovaru, resp. výběrové kafe z 25g zrn = dvě vodové desítky, resp. dvě přepálená pressa…

Y.K.

To byla nadsázka, neasi. 🙂

David

LiborV: Na hipsterství není nikdy pozdě. Pozdravujte maminku.

Poudy

Já mám takovej pocit že okolo viaduktu a Florence je mnohem větší problém s jinou skupinou obyvatelstva bez jsou hipsteři a tohle tomu snad aspoň trochu pomůže, protože diet lepší hipster se sójovým latté nežli potměchmat co si to tam střílí do žíly..

Lemmy

Budou obchůdky mít ještě vlastní strop s hydroizolací a tepelnou izolací, nebo se věří kvalitě vany nahoře?

Kodl

Pánům projektujícím tento projekt i diskutujícím bych doporučil přijet se podívat do Berlína, jak je něco takového možné úspěšně technicky vyřešit a zrealizovat. Snad každý S-Bahn oblouk hostí kavárnu, hospůdku, bar či nějaké studio.
Tomuto projektu držím moc palce a věřím že se tam za pár let projdu a budu uznale pokyvovat hlavou.

Martin Hanzal

Souhlas! Oblast kolem Hackescher Markt je kouzelná… A Viaduc des Arts v Paříži je taky skvělý příklad, i když „nahoře“ už dávno žádné vlaky nejezdí 🙂

LiborV

V Berlíně je viadukt upraven příjemně 🙂

qwasar

To samé ve Vratislavi.

Milan_86

Tomu projektu držím palce. Technicky to může být oříšek a trochu by mne od coworkingu odrazoval nedostatek prostoru a hluk, ale věřím, že se to dá vymyslet.