Karlovy Vary získají přes léto přímé spojení s Tureckem

Boeing 737-800. Foto: SmartwingsBoeing 737-800. Foto: Smartwings

Linka bude fungovat jako charter, letenky nebudou samostatně v prodeji.

Letiště bez jediné pravidelné linky získá na léto přímé spojení s tureckým městem Antalya. Sezónní spojení z Karlových Varů zavede letecká společnost Smartwings ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok.

„Vzhledem ke zvýšené poptávce po dovolené v Turecku jsme se rozhodli v létě navýšit nejen kapacity pokojů, ale také přidat další odletové místo. Jako jediná cestovní kancelář budeme nabízet přímé lety z Karlových Varů. Vidíme velký potenciál u klientů z Karlovarského kraje, kteří letos nemusí cestovat na jiná letiště a naopak mohou pohodlně odletět přímo do Antalye,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Létat se bude jednou týdně, vždy ve středu od 15. června do konce září. Smartwings na linku nasadí Boieng 737-800. „Jsme rádi, že letecké spojení do této oblíbené destinace v Turecku můžeme nabídnout také z Karlových Varů. Smartwings budou během letní sezóny provozovat lety celkem z pěti českých letišť,“ doplnil Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings. Lety budou jen pro klienty Čedoku, letenky nebudou v prodeji samostatně.

„Plánované charterové lety přinesou letišti kýžené oživení po covidovém zimním spánku a samozřejmě i velmi žádoucí finanční výnosy. Při plné obsazenosti letadel by šlo až o 2 800 odlétajících pasažérů. Věřím, že s podporou letiště i kraje si tato linka mezi obyvateli regionu najde své cestující a že je to začátek dlouhodobější spolupráce s Čedokem,“ řekla Alice Justina Undus, jednatelka Letiště Karlovy Vary.

Karlovarské letiště nemá od vypuknutí pandemie koronaviru jedinou pravidelnou linku. Loni na podzim začala prodávat letenky z Petrohradu do Karlových Varů společnost Nordwind Airlines s plánovaným startem v prosinci loňského roku. K zahájení provozu ale nedošlo. Aktuálně nabízí dopravce lety s termínem od konce března.

Tagy KLV KLV-AYT Letiště Karlovy Vary smartwings
26 komentářů