cargo

Kamery v každém vozidle. V Ostravě bude do konce roku pod kontrolou celá MHD

Tramvaj Stadler Tango NF2 na tramvajové smyčce Výstaviště v Ostravě. Foto: Gruntz0101/Wikimedia CommonsTramvaj Stadler Tango NF2 na tramvajové smyčce Výstaviště v Ostravě. Foto: Gruntz0101/Wikimedia Commons

Dopravní podnik Ostrava urychluje své plány instalovat bezpečnostní kamery do všech vozidel městské hromadné dopravy. Původně oznámený plán na vybavení

Dopravní podnik Ostrava urychluje své plány instalovat bezpečnostní kamery do všech vozidel městské hromadné dopravy. Původně oznámený plán na vybavení všech vozidel do konce roku 2022 firma posunula na konec letošního roku.

Plán je mít do konce roku 2020 všechna vozidla vybavena kamerovým systémem,“ řekla mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

DPO má zatím vybaveno kamerami 250 vozidel, 311 jich zbývá k doplnění. I proto vypsal DPO tento týden další zakázku na kamery do dopravních prostředků. V zakázce s odhadovanou cenou 30,5 milionu korun hledá DPO dodavatele 16 tramvají, 17 trolejbusů a 135 autobusů. Součástí předmětu plnění je i zprovoznění kamerového systému, provedení všech souvisejících prací a softwarové vybavení potřebné pro práci se záznamem.

Kamery jsou automaticky ve všech nových vozidlech. DPO je pořizuje hlavně kvůli větší bezpečnosti. Podle dřívějšího vyjádření šéfa DPO Daniela Moryse kamery ve vozidlech DPO fungují v HD rozlišení, jsou tedy využitelné i k objasňování trestných činů. „Od zavedení kamerového systému jsme zaznamenali výrazný pokles trestné činnosti v prostředcích MHD. Část pachatelů se dokonce po zveřejnění těchto záznamů přihlásí na policii sama,“ řekl v roce 2018  Antonín Řezníček, zástupce ředitele Městského ředitelství policie Ostrava. „Na základě průzkumu cestujících pocit bezpečnosti ve vozidlech stoupá,“ dodala Rycková.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO kamerový systém kamery
38 komentářů