Kačerovské depo má novou myčku vlaků metra

Nová myčka v Depu Kačerov. Foto: Daniel Šabík / DPPNová myčka v Depu Kačerov. Foto: Daniel Šabík / DPP

Myčka je plně automatizovaná.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) už nemusí přejíždět na mytí vlaků metra z linky C do hostivařského depa. V depu Kačerov vznikla nová, plně automatizovaná linka pro vlaky metra typu M1.

Jde o investici společnosti Siemens, která pro DPP zajišťuje kompletní údržbu vlaků pro linku C. „Po dobu výstavby nové myčky jsme museli zajíždět na mytí vlaků do depa Hostivař, což aktuálně odpadá,“ uvedl vedoucí oddělení komunikace DPP Daniel Šabík.

Nová myčka v Depu Kačerov. Foto: Daniel Šabík / DPP

Nová myčka v Depu Kačerov. Foto: Daniel Šabík/DPP

Myčka je vybavena nejmodernější technologií od německé společnosti BHB Waschanlagen, vlaky do ní zajíždějí rychle a vlastní silou jako při zátahu do haly. Je vybavena tepelným čerpadlem, rekuperací tepla v ní vznikající, má nové technologické zázemí a je v hale oddělená od ostatního provozu.

V nové myčce vlak stojí a rám se systémem kartáčů se pohybuje kolem vagonů, což urychlí proces mytí. Voda po mytí se z povrchu vlaků odpuzuje aplikací osmotické vody. V myčce se navíc recykluje téměř 70 % vody, ve staré to byla zhruba jen třetina. „Recyklovanou vodu opět používáme k mytí vlaků,“ dodal Šabík.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp Siemens Mobility
5 komentářů