cargo

Kácení billboardů začne v říjnu, vlajkám na nich navzdory. Nejprve je zakryjí

Kolem českých dálnic a silnic I. třídy zůstanou ještě pár dní billboardy s reklamou nebo českými vlajkami. Ministerstvo dopravy ale

Kolem českých dálnic a silnic I. třídy zůstanou ještě pár dní billboardy s reklamou nebo českými vlajkami. Ministerstvo dopravy ale trvá na tom, že od silnic zmizí, navzdory protestu jejich majitelů.

Po dnešním jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) to řekl na tiskové konferenci ministr dopravy Dan Ťok.  „První zakryté billboardy uvidíte od poloviny září, k samotné likvidaci pak dojde v říjnu,“ řekl Ťok.

Podle něj chce ministerstvo dodržet přesně zákon, který říká, jaké jsou zákonné lhůty pro jejich majitele na odstranění. „Od dnešního dne platí zákaz, běží termín 5 pracovních dnů, během kterých by měly být odstraněny. Pokud se tak nestane, do sedmi dní ŘSD pošle výzvu, aby je odstranili,“ řekl Ťok. Pokud billboardy nezmizí, pak silničně správní úřad (u dálnic ministerstvo dopravy, u silnic I. třídy krajské úřady) vyzve ŘSD, aby je odstranilo. „Chtěl bych vyslovit naději, že zvítězí zdravý rozum a většina vlastníků si uvědomí, že ho mají odstranit,“ dodal Ťok.

Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy je ŘSD připraveno billboardy postupně zakrývat. „Rozsah práce bude enormní, pokud se ukáže, že firmy je neodstraní samy, využijeme externích dodavatelů,“ řekl Kroupa. Celkem se zákaz týká zhruba tří tisíc billbordů.

Majitelé reklam podél silnic vylepily na billboardy vlajky s argumentací, že jejím použití nejde o reklamní nosič a zákaz se tak na ně nevztahuje. Současně se snaží ještě u Ústavního soudu zákon zrušit. Podle Ťoka ale měli pět let na to se připravit na nový zákon. „Billboard byl schválen jako reklamní nosič a i použitím vlajky jím zůstává,“ dodal Ťok.

Tagy billboardy ťok
1 komentář