K miniautům i skútry na baterky. Re.Volt rozšířil sdílení i mimo centrum Prahy

Elektrická motorka, kterou nasadila v Praze společnost re.volt. Foto: re.voltElektrická motorka, kterou nasadila v Praze společnost re.volt. Foto: re.volt

Společnost re.volt carsharing rozšířila svůj byznys se sdílenými elektrickými vozidly v Praze. Nově je služba k mání i mimo území

Společnost re.volt carsharing rozšířila svůj byznys se sdílenými elektrickými vozidly v Praze. Nově je služba k mání i mimo území Prahy 1 a 2, poprvé v Česku firma nabízí i využití elektrických motorek.

Od konce týdne mohou nově lidé s dvacítkou žlutých miniaut na baterie jezdit kromě Prahy 1 a 2 také do Holešovic, Karlína, Žižkova, na Vyšehrad, Smíchov, do Bubenče a části Dejvic. „Reagujeme na požadavky zákazníků, kteří s auty chtěli jezdit i dále,“ vysvětlil zakladatel a šéf společnosti re.volt Pavel Kuchta.

Nově jsou ve flotile také čtyři elektrické motorky. Ty jsou konstruované na rychlost do 45 km/h a k jejich řízení stačí průkaz skupiny B. Odemknou se přes aplikaci, ve speciálním boxu jsou umístěné i dvě helmy. „Uvidíme, jaké budou reakce, nechtěli jsme jich před zimou nasazovat více,“ řekl Kuchta. Čeká zájem hlavně díky snadnější průjezdnosti kolonami.

Služba sdílených žlutých elektrických malých automobilů, které jsou oficiálně čtyřkolkou, odstartovala v Praze v létě. Podle Kuchty je zájem o vozidla větší, než firma čekala. „Zaznamenáváme více jízd, než jsme plánovali, musíme kvůli tomu posílit náš tým,“ dodal Kuchta. O tom, zda příští rok přidají další vozidla se rozhodnou podle čísel za delší období.

Systém funguje na platbě za každou ujetou minutu. V Praze mohou auta parkovat zdarma i na modrých zónách

Tagy elektrická motorka re.volt sdílení motocyklů
4 komentáře